REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rowerowa sobota – Family Cup 2014 w Kolarstwie Górskim

W sobotę  14 czerwca 2014 r. na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się XIX Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup 2014.

W zawodach wzięło udział 96 kolarzy. Trasa wyścigu przebiegała przez piaszczysty, pagórkowaty las. Długość trasy zależna była od kategorii wiekowej (proporcjonalnie od najmłodszej do najstarszej od prawie 2 km do 20 km). Wyścigi przeprowadzone były według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej z podziałem na kategorie wiekowe. Rywalizacja odbyła się w 4 czterech kategoriach kobiecych i 9 męskich.

Najmłodszy zawodnik – Jan Rubacha – miał zaledwie 5 lat. W kategorii rodzinnej wystartowało 10 rodzin. Najlepsza okazała się rodzina Dziedziców (Waldemar i Piotr).

Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, zaś pierwszych sześć – dyplomy i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 30 sierpnia 2014 r. w Kielcach. 

Wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody m.in. myjki ciśnieniowe, akcesoria i odzież sportową, kosmetyki, karnety do klubu fitness i obiektów MOSiR w Zgierzu.

Nagrody ufundowali patroni honorowi: Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Krzysztof Zgierski – Starosta Zgierski, Iwona Wieczorek – Prezydent Miasta Zgierza oraz sponsorzy: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Drogerie Rossmann, Klub Fru Fitness w Zgierzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu, Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Markab, Kasa Stefczyka w Zgierzu, Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Dynamo Łódź, Nordhorn – skarpety specjalistyczne w Aleksandrowie  Łódzkim.

O regenerację zawodników zadbali: Bim Gastronomia – Bar Express i Bar Myśliwski  – fundator posiłku oraz Zjazdowa Łódzki Rynek Hurtowy – fundator jabłek, zaś pragnienie gasili Idee Kaffee, Red Bull.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Portal WirtualnyZgierz.pl, Serwis EZG.INFO.PL, Internetowe Radio Obywatelskie EZG, Portal MiastoDzieci.pl, Eurodesk Zgierz, TVP Łódź, STVK Centrum, Radio Łódź.

Wyniki w klasyfikacji indywidualnej

Wyniki w klasyfikacji rodzinnej

Fotorelacja

 


 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,