REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rozmawiali o bezpieczeństwie dzieci

W dniu 23 maja 2011 roku w Biurze Poselskim Posła Artura Dunina odbyła się konferencja prasowa „Bezpieczeństwo naszych dzieci”. Spotkanie poprowadził gospodarz Artur Dunin oraz zaproszeni goście, Dariusz Bereżewski, Komendant Straży Miejskiej w Zgierzu i Młodszy Aspirant Kinga Górska z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Tematem przewodnim spotkania było zapewnienie bezpieczeństwa naszym pociechom podczas codziennych zabaw. Nadal mamy w pamięci niedawny wypadek dziecka ze Zgierza, które przygniótł niezabezpieczony betonowy płot. Poseł Dunin zaapelował do rodziców by zgłaszali miejsca stanowiące zagrożenie dla bawiących się tam dzieci. Każda tego typu informacja zostanie sprawdzona przez Straż Miejską lub Policję.

Zbliża się okres wakacyjny, a wiele dzieci nie wyjeżdża z miasta, dlatego zapewnienie im bezpieczeństwa musi stać się sprawą priorytetową już teraz. Ze strony policji pojawił się apel o dopilnowanie, by dzieci korzystające z dróg publicznych na rowerach czy też skuterach posiadały Kartę Rowerową lub Motorowerową oraz kaski i elementy odblaskowe. Oznacza to, że znają przepisy ruchu drogowego i będą się poruszały bezpiecznie. Dodatkowy apel dotyczył opieki nad młodszymi dziećmi, które często pozostawione bez odpowiedniej opieki szybko znajdują się w sytuacji, która może być dla nich bardzo niebezpieczna – powiedział po konferencji Piotr Ogrodowczyk, z Biura Poselskiego Artura Dunina.

Komendant Straży Miejskiej zaapelował do sprzedawców alkoholu o bezwzględne sprawdzanie wieku kupującego, ponieważ wciąż zdarza się wiele wypadków w których okazuje się, że nieletni był po prostu nietrzeźwy. Straż Miejska również przeprowadza specjalne akcje propagujące noszenie odblasków, najbliższa będzie miała miejsce 1 czerwca.   
 
Przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej odpowiedzieli na pytania dotyczące sposobów zapewnienia bezpieczeństwa podczas wakacji. Padło zapewnienie, że Straż Miejska na bieżąco będzie monitorować miejsca zabaw dzieci pod względem bezpiecznego wykorzystania sprzętów na których bawią się nasze pociechy. Sprawdzany będzie przede wszystkim ich stan techniczny. Podczas wszystkich półkolonii przynajmniej raz odbędą się spotkania przedstawiciela Policji z dziećmi w sprawie bezpiecznego spędzania czasu. 
 

Inne

Ciekawe artykuły