REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policjantka z wizytą u seniorów

23 maja 2011 r. nadkom. Liliana Garczyńska spotkała się z pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu w Zgierzu przy ul. Cezaka gdzie w rozmowie z seniorami omówiła do jakich sposobów uciekają się przestępcy by oszukać i okraść starsze osoby. Szczególną uwagę zwróciła na przypadki gdzie sprawca dzwoni do starszej osoby, podaje się za członka rodziny mówiąc, że znalazł się aktualnie w trudnej sytuacji losowej i pilnie potrzebuje pieniędzy czyli klasyczna metoda działania na tzw. „wnuczka” czy „bratanicę”.

Dodatkowo uczuliła, by osoby samotnie mieszkające nie wpuszczały obcych osób do mieszkań, gdyż tacy „niespodziewani goście” mogą okazać się przestępcami. Tacy właśnie niejednokrotnie podszywają się za pracowników MOPS- u czy ZUS – u, wykorzystują ufność osób starszych i okradają z oszczędności jakie znajdą w mieszkaniu ofiary.

Policjantka zaapelowała, by osoby starsze nie nosiły przy sobie dużych kwot pieniędzy, a jeżeli już jest taka konieczność – niech towarzyszy takiej osobie ktoś z rodziny bądź znajomy. By nie przechowywać w mieszkaniu dużych kwot pieniędzy ani wartościowych przedmiotów. Jeżeli już ktoś ma ochotę na przechowywanie ich to najlepiej ukryć je w miejscu trudno dostępnym. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach kampanii „Wspólne Osiedla”.

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub