REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Różnorodna jedność – mniejszości narodowe i etniczne w Polsce

13 listopada 2014 r. o godz. 14:00 w Muzeum Miasta Zgierza odbył się wykład  Marii Nowackiej (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturowe Ethnos) pt. „Żydzi, Chasydzi czy Izraelici?”.  Pani Maria, która posiada korzenie żydowskie opowiedziała przybyłym gościom o  kulturze, tradycjach i zwyczajach Żydów mieszkających w regionie łódzkim. Zebrani mogli się wiele dowiedzieć o życiu religijnym Żydów, zarówno dawnym, jak i obecnym. Prelegentka przybliżyła znaczenie poszczególnych rytuałów, wyznaczonych przez judaizm, które składają się na żydowski cykl życia – od narodzin aż do śmierci.    

W niezwykłą atmosferę wprowadziła zebranych tradycyjna muzyka żydowska, której ciche dźwięki były  idealnym tłem podczas wykładu.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.