REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rozpada się dworzec Zgierz Północy

Na oczach zgierzan wali się północny dworzec w Zgierzu. Ostatnio runęła tu część dachu. Mimo, że w rejestrach obiekt widnieje jako zabytkowy to bliżej mu do ruiny. 
 
Budynek w 2009 r. od PKP odkupił prywatny inwestor. Zamierzał w tym miejscu postawić punkt gastronomiczno-usługowo-hotelowy. Powstał nawet projekt modernizacji dworca. 
 
Plany spaliły jednak na panewce. Ponieważ budynek wpisany jest do rejestru jako obiekt zabytkowy, jego remont pochłonąłby co najmniej 2 mln zł. Brak środków finansowych oraz przeszkody biurokratyczne sprawiły że nic się przez te dwa lata nie zmieniło. Poza tym, że budynek rozpada się na oczach, co obrazuje ostanie zawalenie dachu. 
 
Dworzec wybudowano w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Przez wiele lat stacja Zgierz Północny służyła jako dworzec towarowy i osobowy. Obiekt był czynny jeszcze w latach 90-tych. Zamknięto go z powodu niskiej rentowności stacji. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub