REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Samorządowcy przyjęli propozycję starosty

Samorządowcy przystali na kompromisową propozycję starosty, aby pierwszy etap czynności związany z rejestracją samochodu czy wyrobieniem prawa jazdy odbywał się najpierw w urzędzie gminy. Rozwiązanie to ma ulżyć mieszkańcom i zaoszczędzić im czas związany z przyjazdem do Zgierza. 

Zaproponowaliśmy wójtom i burmistrzom z Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa, Głowna, Strykowa i Parzęczewa, by mieszkańcy mogli przyjść do urzędu gminy, której podlegają, przekazać na ręce wyznaczonego urzędnika niezbędne dokumenty potrzebne do rejestracji pojazdu, bądź wyrobienia prawa jazdy. Jego zadaniem będzie zeskanowanie dokumentów i przesłanie ich do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu – tłumaczy Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. – Cieszy mnie fakt, że wszyscy zainteresowani sprawą samorządowcy przyjęli tę propozycję i zadeklarowali współpracę – dodaje. 

W najbliższym czasie powiatowi urzędnicy przeszkolą urzędników gminnych w zakresie kompletowania odpowiedniej dokumentacji. 
 
Jak to będzie wyglądało w praktyce?
Najpierw mieszkaniec udaje się do swojego urzędu gminy i przedstawia odpowiednie dokumenty. Te drogą elektroniczną trafiają do Wydziału Komunikacji w Zgierzu. Petent może również zeskanować dokumenty samodzielnie i przesłać do Zgierza. 
Pracownik zgierskiego Wydziału Komunikacji, po otrzymaniu dokumentów drogą elektroniczną przeanalizuje je i telefonicznie poinformuje petenta o terminie przedstawienia wymaganych dokumentów w oryginale, aby można było rozpocząć postępowanie w danej sprawie.
 
Co zyskują mieszkańcy?
Petenci zyskają w ten sposób możliwość załatwienia najbardziej czasochłonnych procedur w swoim miejscu zamieszkania. W poprzednim układzie kiedy istniały oddziały zamiejscowe komunikacji w Ozorkowie i Głownie, mieszkaniec np. Parzęczewa musiał udać się do sąsiedniego Ozorkowa, by dopełnić formalności. W zaproponowanym układzie byłby obsłużony w Urzędzie Gminy Parzęczew. 
W ten sposób chcemy rozstrzygnąć problem kosztów utrzymywania zamiejscowych oddziałów przez samorządy lokalne i Starostwo Powiatowe w Zgierzu – przyznaje Krzysztof Kozanecki
Przypominamy, że na razie, do czasu wdrożenia nowych udogodnień petenci spoza Miasta Zgierza i Gminy Zgierz mogą telefonicznie umawiać się na wizyty w Wydziale Komunikacji przy ul. Długiej 49 w Zgierzu pod numerami:
  • w sprawach dotyczących informacji i umawiania terminów rejestracji pojazdów tel. (42) 288 83 34
  • w innych sprawach związanych z rejestracją pojazdów tel. (42) 288 83 35, – 36, – 37, – 38, – 39-
  • w sprawach związanych z prawami jazdy tel. (42) 288 83 41, – 42, – 43, – 44-
  • dokumenty można przesyłać na adres e-mail: [email protected]
Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na