REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Senator wspiera prymusów

W ostatni czwartek troje uczniów ze zgierskich szkół ponadgimnazjalnych przekonało się, że nauka popłaca i warto być prymusem. Przemysław Baras z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica, Daniel Poroszewski ze Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II oraz Anna Kochaniak z Zespołu Szkół Nr 1 im. J.S. Cezaka, otrzymało z rąk Senatora RP Andrzeja Owczarka oraz członka Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciecha Budziarskiego stypendia, w wysokości 1000 zł, za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce i dostanie się na uczelnie wyższe.

To nagroda za waszą systematyczną pracę – mówił w trakcie wręczania stypendiów senator Andrzej Owczarek.Mam nadzieję, że ten grant pozwoli wam na rozwijanie swoich talentów, czerpanie z nich radości i satysfakcji, a także pozwoli osiągać sukcesy w życiu zawodowym. Dla Przemysława Barasa, stypendium ufundowane przez senatora, to kolejna nagroda za dobre stopnie. W czerwcu otrzymał on z rąk Starosty Zgierskiego nagrodę w ramach programu „Nasz Prymus”. Absolwent klasy o profilu matematyczno-fizycznym od października będzie studentem Politechniki Łódzkiej na wydziale Elektroniki i Telekomunikacji. – Myślę, że praktyki, które odbędę w trakcie studiów pozwolą mi w przyszłości bez problemu znaleźć dobrą pracę – mówi absolwent „Staszica”, który nagrodę od senatora chciałby przeznaczyć na zakup pomocy naukowych m.in. laptopa.

Z kolei Daniel Poroszewski z ZZSP im. Jana Pawła II, absolwent klasy o profilu technik-informatyk, w październiku rozpocznie studia na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. – Chciałbym zostać programistą i webmasterem – mówi Daniel. – W wolnym czasie staram się tworzyć gry oraz proste aplikacje mobilne, które pomagają w nauce matematyki.

Absolwentka „Cezaka” Anna Kochaniak, jest laureatką tegorocznego III Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Euronomik 2014”. Młoda stypendystka za kilka tygodni rozpocznie naukę na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie będzie zgłębiać wiedzę na temat księgowości i analiz gospodarczych.

Największym kapitałem każdego państwa są młodzi ludzie rzetelnie wykształceni, światli, przygotowani do trudnych wyzwań – mówił członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Budziarski. Dlatego ważne jest, aby doceniać uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i zachęcać ich do zdobywania wiedzy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,