REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Seria młodzieżowych wybryków w weekend

Ostatni weekend przyniósł wysyp przypadków złamania prawa przez młodych ludzi. Najpierw w piątek 19.11.2010 r. pracownicy supermarketu Tesco w Zgierzu przekazali zgierskim policjantom ujętego na gorącym uczynku kradzieży 18 letniego mężczyznę, który na terenie marketu przy ul. Popiełuszki ukradł m.in. joypada – sprzęt elektroniczny do gier wideo. Gdy wychodził ze skradzionym sprzętem jedna z pracownic próbowała odebrać mu skradzione przedmioty. Wówczas 18-latek odepchnął kobietę i uciekł ze sklepu. Dzięki błyskawicznej reakcji pracowników sklepu złodzieja udało się schwytać. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 0,38 promila. Jak się okazało sprawcą jest mieszkaniec Ozorkowa. 

  Tego samego dnia kilka minut przed północą zgierscy policjanci zatrzymali u zbiegu ulic Długiej i Armii Krajowej 22-letniego mężczyznę, który uszkodził wiatę przystanku komunikacji miejskiej. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,26 promila. Wandal został osadzony w zgierskim areszcie. Odpowie za uszkodzenie mienia za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 
 
Tej samej nocy na pl. Targowym nieznany sprawca przewrócił przyczepę gastronomiczną, w której znajdowało się 7 200 sztuk kurzych jajek. Wszystkie –  jak łatwo się domyślić potłukły się. 
 
Z kolei sobotę w godzinach popołudniowych na placu zabaw przy ul. Lechonia w Zgierzu siedmioosobowa grupa młodzieży urządziła libację alkoholową. Młodzi ludzie w wieku od 16 do 18 lat mieli przy sobie całą skrzynkę piwa w ilości 20 sztuk. Dodatkowo zachowywali się głośno i używali wulgarnych słów. Wszystkie osoby, pięciu chłopców i dwie dziewczyny, przewieziono do KPP w Zgierzu celem zbadania ich stanu trzeźwości. Jeden z chłopców wydmuchał 0,61 mg/l co w przeliczeniu na promile daje wynik 1,22 promila. Osoby nieletnie zostały przekazane rodzicom.
 
W myśl art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich używanie alkoholu przez nieletnich jest przejawem demoralizacji dlatego też o powyższym fakcie zostanie poinformowany Sąd Rejonowy w Zgierzu III Wydział Rodzinny i Nieletnich. 
 
Zgierscy mundurowi mieli w ostatni weekend pełne ręce roboty. Doszło do kilku naruszeń ciszy wyborczej. W niedzielę wieczorem z kolei na ul. Łęczyckiej tramwaj potrącił kobietę.
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają