REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sierżant ze zgierskiej jednostki policji w czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch przestępców

 Nawet po pracy jest się policjantem. Dał temu przykład funkcjonariusz z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z blisko trzyletnim staż pracy w policji, który w ciągu jednej godziny schwytał dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za dokonanie kradzieży rozbójniczej i uszkodzenie mienia.

 
21 kwietnia 2016 roku zgierscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w połowie marca na terenie z jednego marketów spożywczych w Zgierzu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do sklepu wszedł młody mężczyzna, który z regału zabrał dwie butelki markowego alkoholu, a następnie próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Widząc to pracownik ochrony ruszył w jego kierunku i chwycił za kurtkę. Gdy sytuacja przeniosła się przed sklep do szarpiących się mężczyzn podbiegł z odsieczą znajomy podejrzewanego, który w kierunku ochroniarza wymierzył kilka ciosów. Ochroniarz próbują ratować się przed uderzeniami puścił złodzieja. Ten w tym czasie przekazał jedną ze skradzionych butelek „ratującemu go” koledze i obydwaj uciekli. Dodatkowo pracownicy sklepu poinformowali, że 21 kwietnia 2016 r. doszło do kolejnej sytuacji z udziałem jednego z wcześniejszych sprawców. Wszedł on w towarzystwie innego kompana na obiekt sklepowy z zamiarem dokonania kolejnej kradzieży. Z uwagi, że obydwaj zostali wypatrzeni przez ochronę, chcieli jak najszybciej opuścić market. Gdy znaleźli się przy drzwiach pracownicy zablokowali mechanizm automatycznego otwierania. Jednak przestępcy sforsowali przeszkodę i uciekli uszkadzający przy tymi drzwi.
 
Wszyscy policjanci prewencji i wydziału kryminalnego zostali zapoznani z tymi zdarzeniami i wizerunkami trzech poszukiwanych. Już następnego dnia dwóch z nich zostało zatrzymanych. Wszystko za sprawą policjanta pełniącego służbę w zgierskim Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym, który w czasie wolnym schwytał obu przestępców.
 
22 kwietnia 2016 r. gdy jechał ul. Gołębią w Zgierzu dostrzegł jednego z poszukiwanych mężczyzn. Zatrzymał auto i ruszył w kierunku podejrzewanego. Ten poznając policjanta zaczął uciekać. Jednak po chwili był już w rękach funkcjonariusza. 20–latek został obezwładniony i przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi. Po tej sytuacji policjant ponownie zasiadł za kierownicą swojego samochodu i odjechał, by załatwiać swoje prywatne sprawy. Jednak kolejna sytuacja pokrzyżowała mu całkowicie plany. Gdy znalazł się kilka ulic dalej wypatrzył drugiego ze sprawców. Ten w ogóle nie zauważył policjanta dlatego funkcjonariusz mógł spokojnie zrealizować swój plan. Podszedł do podejrzewanego i bez żadnego oporu go zatrzymał. 20-latek był zaskoczony takim obrotem sprawy. Podobnie, jak jego kompan, trafił do celi. Trzeci z podejrzewanych został zatrzymany 26 kwietnia 2016 r. przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.
 
Wszyscy podejrzani mają po 20 lat i są mieszkańcami Zgierza. Usłyszeli zarzuty współdziałania w kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia mienia. Dodatkowo policjanci ustalili, ze jeden z nich ma na swoim koncie jeszcze kilka kradzieży sklepowych.

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na