REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Siłownia – kształtuje sylwetkę i umysł od setek lat

 Siłownia to nieodzowny element życia wielu ludzi. Zdrowy tryb życia, praca nad sylwetką i charakterem – powodów chodzenia na nią jest bardzo wiele. Nie ma się co dziwić, gdyż chodzenie na nią ma wiele plusów, z których zdawano sobie sprawę już starożytnej Grecji.

Uprawiający sport często decydują się na siłownię, gdyż jest ona znakomitym uzupełnieniem innych aktywności fizycznych, takich jak na przykład bieganie. Dzięki temu zamiana tkanki tłuszczowej na mięśnie jest znacznie efektywniejsza. Poprawiając swój wygląd fizyczny, polepszamy również swoją kondycję psychiczną – gdy lepiej wyglądamy, nasza pewność siebie wzrasta. Ciągła walka z nowymi wyzwania pozwala na przekraczanie granic. Siłownia to także świetny sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Nie od dziś wiadomo, że ciężki trening jest świetnym sposobem na odstresowanie się i ucieczkę od problemów, które dręczą nas w codziennym życiu.

Jak zostało to już wspomniane we wstępie, siłownia była już znana w starożytności, a jej pierwowzorem były greckie gimnazjony. To w nich rozpoczął się kult ciała, który miał także służyć kształtowaniu psychiki. Siłownie w formie, która znana jest nam dzisiaj, pojawiły się jednak dużo później, a mianowicie w trzeciej dekadzie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. To wtedy popularność zaczęły zyskiwać małe sale treningowe dla zapaśników i bokserów. Prawdziwym przełomem była jednak budowa siłowni Vic Tanny Gym w Santa Monica w stanie Kalifornia, która zajmowała powierzchnię 7 tysięcy metrów wypełnioną w całości ciężarami oraz maszynami do ćwiczeń.

 

Ogromna popularność klubu Vica Tanny’ego zainspirowała kulturystę Joego Golda do stworzenia własnego miejsca o podobnym profilu. Tak powstała siłownia Gold’s Gym, która jest symbolem wielkiego prestiżu. Obecnie sieć siłowni funkcjonuje w ponad 20 państwach na całym świecie. Ciekawostką jest, że w pierwszej siłowni otwartej w Kalifornii trenował między innymi znany kulturysta, aktor i polityk Arnold Schwarzenegger.

Znakomicie wyposażone siłownie coraz częściej pojawiają się także w Polscehttps://stacjanowagdynia.pl/fitness-gym/silownia. Miejsca te są bardzo wszechstronnie wyposażone – posiadają urządzenia niezbędne do ćwiczeń funkcjonalnych, obwodowych, siłowych oraz cardio. Możliwe jest również trenowanie pod okiem doświadczonego trenera personalnego.

Siłownia to świetny sposób na zabicie nudy oraz na zabicie zbędnego tłuszczu. Ci, którzy jeszcze nie przekonali się na własnej skórze o dobrodziejstwach tego miejsca, powinni jak najszybciej nadrobić zaległości!

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność