REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Skradziona zjeżdżalnia, zniszczone huśtawki…

 – Korzystając z ładnej pogody (…) udałem się z rodziną na Malinkę. Wszystko było OK do czasu jak postanowiliśmy pójść na plac zabaw dla dzieci. Pamiętam jaki fajny był jak został otwarty. Urządzenia były nowe i bezpieczne. A było to 5-6 lat wstecz – pisze na naszym forum aston76. – A teraz to co zastaliśmy tam woła o pomstę do nieba. Z dwóch zjeżdżalni została jedna. W drewnianych elementach po których chodzą dzieci brakuje barierek zabezpieczających. Po czterech huśtawkach pozostały tylko konstrukcje. Nawet zniknęła piaskownica dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta – relacjonuje. 

Zainteresowaliśmy się problemem, tym bardziej że ciepła wiosenna auta sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. A niedługo przecież przyjdą wakacje, a latem licznie i chętnie przybywają tu dzieci. 

– Doskonale wiemy o tych problemach. Byliśmy razem z Panią Prezydent na Malince, aby ocenić jak obiekt wygląda przed sezonem – mówi Witold Królewiak, dyrektor MOSIR Zgierz. – Już wkrótce zamontujemy zabezpieczenia, bez których bawiące się dziecko mogłoby wypaść. Huśtawki zostaną naprawione, dokupimy również zjeżdżalnię, ponieważ jedną ktoś zabrał sobie do domu – mówi.
 
Niedługo pojawić ma się również kilka nowych ławek, tak aby mamy, które przyjdą na plac zabaw z dziećmi mogły posiedzieć i wspólnie porozmawiać podczas gdy maluchy będą w tym czasie oddawać się zabawom. 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły