REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Słowacy lubią u nas handlować, niekoniecznie uczciwie

 Latem informowaliśmy o dwóch obywatelach Słowacji, którzy trafili do zgierskiego aresztu po tym jak w MOP Ciosny na autostradzie A2 oferowali sprzedaż podrobionych pilarek znanej niemieckiej firmy. Słowacy nie odpuścili sobie jednak i widocznie lubią nasze województwo. Tym razem obrali sobie za bazę Pabianice.

 
W ubiegłym tygodniu policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali trzech Słowaków, którzy oferowali do sprzedaży pilarki spalinowe z podrobionymi znakami towarowymi. 7.12.2010 r. pabianiccy mundurowi otrzymali informację, że na jednym z parkingów w centrum miasta oferowane są przygodnym osobom do sprzedaży pilarki spalinowe po atrakcyjnej cenie.
 
Specjaliści od przestępstw gospodarczych natychmiast udali się we wskazane miejsce i zatrzymali trzech obywateli Słowacji, którzy trudnili się nielegalnym procederem. W samochodzie, którym się poruszali, znalezionych zostało kilka sztuk nielegalnego towaru. Stróże prawa zarekwirowali pilarki, a sprawców doprowadzili do policyjnego aresztu. Mężczyźni w wieku 26, 31 i 44 lat odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu podrobionego towaru, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Inne

Ciekawe artykuły