REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima nie jest taka zła

 Zima jest piękna, bez zwątpienia śnieżnobiałe krajobrazy – uginające się gałęzie pod ciężarem białego puchu cieszą nie jedno oko. W codziennym życiu nie ma jednak czasu na podziwianie zimowej aury. Wystarczy codzienne odśnieżanie, zimowy wiatr, stanie na nieosłoniętym przystanku autobusowym, zamarznięte zamki, przemoczone buty by znienawidzić zimę. Dla zmarźluchów, nie tylko zimowych mamy kilka propozycji, by o tej mroźnej porze roku jaką jest zima poczuli się i cieplej i lepiej.

 
Polecamy na zimowe dni herbatki z naturalnymi „rozgrzewaczami” . Do kilku torebek herbaty ekspresowej warto dodać sok z malin, łyżkę cynamonu, goździki, miód lub imbir. Naturalne przyprawy działają rozgrzewająco, a ponadto cynamon ma właściwości antyseptyczne. Smakosze słodkości nie mogą zapomnieć o gorącej czekoladzie polanej bitą śmietaną. Równie cudownym trunkiem na zimowy okres jest grzane wino do którego warto dodać goździki, rodzynki i pomarańcze. Smakuje wyśmienicie podany w kamionkowych kubkach.
 
Hitem ostatniego roku  są ogrzewacze termiczne przeznaczone do ogrzewania dłoni i innych obszarów ludzkiego ciała. Po kilkukrotnym zgięciu paliczka (aktywatora) umieszczonego w płynnej substancji wypełniającej ogrzewacz, w przeciągu paru sekund następuje proces jej krystalizacji. Jej wynikiem jest rozgrzanie ogrzewacza do temperatury ok. 54°C. Temperatura ta utrzymuje się ok. 20-30 min. Takie gadżety można bez problemów nabyć na portalach aukcyjnych. 
 
Dużo ciepła. ale również i wspaniałej atmosfery niezależnie od pory roku dają świece i podgrzewacze zapachowe. Wiele sklepów w swojej ofercie posiada dekoracyjne świece o pięknym zapachu: kawy, cynamonu, pomarańczy, kokosu, brzoskwini. Nie tylko ciepło ale i aromaterapia są gwarantowane. 
 
Dobrą opcją dla przemarzniętego ciała jest również rozgrzewająca kąpiel. Warto napełnić wannę temperaturą nieco wyższą niż temperatura ciała ( 38-40 stopni C), a  dopiero po zanurzeniu się w niej powoli dopuszczać gorącą. Taka kąpiel pobudzi krążenie, a jej działanie wzmocnią olejki eteryczne np. pomarańczowy. Ciało będzie nie tylko rozgrzane ale i odprężone. A przy dzisiejszym pędzie życia tego nam właśnie trzeba…
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność