REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Smartwatch – co warto o nim wiedzieć? Przydatne funkcje

 Rozwój technologiczny nieprzerwanie zmierza w kierunku miniaturyzacji aspektów naszego życia. Już dziś jesteśmy w stanie realizować wszelkie aktywności codziennego życia za pośrednictwem niewielkich urządzeń mobilnych, które zyskują coraz większe możliwości. Idealnym na to przykładem jest smartwatch.

Ten elektroniczny zegarek porzucił klasyczne standardy tego typu urządzeń, które opierały się przede wszystkim na precyzyjnym pokazywaniu aktualnej godziny, i obecnie proponuje nam dużo więcej. Co dokładnie? Odpowiedź na to pytanie pomoże nam zdobyć krótka podróż po ich najważniejszych i najbardziej przydatnych funkcjach.

Komunikacja z innymi urządzeniami

Smartwatche zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o dynamicznej i ciągłej komunikacji z naszymi smartfonami. Za pośrednictwem specjalnych programów, jesteśmy w stanie z poziomu zegarka pisać wiadomości tekstowe, odbierać połączenia, a także korzystać z komunikatorów internetowych.

To jednak nie koniec, gdyż najnowsze modele smartwatchów potrafią czerpać z funkcjonalności telefonów komórkowych całymi garściami. Mowa w tym miejscu między innymi o korzystaniu z muzyki dostępnej na smartfonach czy chociażby wielu aplikacji sieciowych. Kompatybilność tego typu zegarków ze smartfonami to jedna z ich największych zalet.

Smartwatche z dostępem do Internetu

Za pomocą tego niewielkiego urządzenia jesteśmy w stanie w komfortowych warunkach przeglądać wszelkiego rodzaju zasoby internetowe. Wszystko dzięki łączność Wi-Fi, którą posiadają najnowsze modele. Bez żadnych problemów sprawdzimy więc skrzynkę elektroniczną bądź dowiemy się, co ciekawego dzieje się w sieci.

Niezwykle przydatną funkcją smartwatcha jest nawigacja GPS. W wielu zegarkach sprawdzonych firm przygotowana została bardzo wygodna aplikacja, która w bardzo szybki i sprawny sposób wskaże nam drogę bądź udostępni mapy pobierane bezpośrednio z sieci. Z pewnością tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne, zwłaszcza w podróży po nieznanym mieście.

Zegarki społecznościowe

Producenci omawianych urządzeń najczęściej chwalą się jednak, że ich produkty posiadają rozbudowane aplikacje społecznościowe. W zasadzie wszystkie najpopularniejsze portale, typu Facebook czy Twitter są dostępne w naszym zegarki. Wszystko dzięki odpowiednio przygotowanym aplikacjom, które wyświetlają na ekranie smartwatche wszelkiego rodzaju powiadomienia generowanie przez wspomniane serwisy.

Co więcej, nieco droższe modele inteligentnych zegarków umożliwiają również obsługę chociażby Messengera, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby odpisać naszemu znajomemu czy włączyć się do wspólnej konferencji. Rozbudowane funkcje społecznościowe sprawiają, że w każdej sytuacji możemy utrzymywać kontakt z wirtualnym światem

Smartwatch dla biznesu

Przewagą wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych nad rozwiązaniami stacjonarnymi jest fakt, iż gwarantują one możliwość ciągłego zarządzania naszym czasem i codziennymi obowiązkami. Podobnie jest w przypadku zegarków smartwatch.

Wiele z nich posiada bowiem wbudowany terminarz oraz kalendarz, dzięki czemu z łatwością zapiszemy najważniejsze informacje bądź zaplanujemy datę kolejnego spotkania biznesowego. Z pewnością ludziom pracującym w sposób dynamiczny spodobają się również funkcje notatnika, które również mogą okazać się bardzo przydatne.

Multimedialne centrum zamknięte w zegarku

Nie ma wątpliwości co do tego, iż obecne zegarki to coś więcej niż typowe „odmierzacze” czasu. Potwierdzają to funkcjonalności, których nigdy nie spodziewalibyśmy się w tak małych urządzeniach. Wspomnieć można chociażby o tym, iż niektóre modele smartwatchów posiadają wbudowany aparat!

Oczywiście to nie wszystkie możliwości, z jakich możemy korzystać. Wymienić należy jeszcze przydatne programy dla sportowców (między innymi pulsometr, krokometr czy licznik kilometrów) czy chociażby prognozę pogody. Dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć funkcjonalność swoich zegarków, system Android umożliwia korzystanie z serwisu Google Play, w którym znajduje się cała masa przydatnych aplikacji.

Na szczęście, inteligentne zegarki nie zrezygnowały ze swoich korzeni i w dalszym ciągu pokazują godzinę (bardzo często poszerzoną również o datę). Smartwatche w morele.net występują w wielu modelach i odmianach, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Inne

Ciekawe artykuły