REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sposób na promile, nowy specyfik w Łodzi

 Jako donosi serwis www.dzienniklodzki.pl w łódzkich klubach coraz popularniejszy staje się napój, który w bardzo krótkim czasie redukuje promile w organizmie. Po kilku drinkach lub piwach wystarczy jedna puszka, aby gwałtowanie obniżyć poziom alkoholu – ponoć nawet o 1 promil w ciągu godziny. 

Napój swoją premierę w Polsce miał właśnie w Łodzi, podobnie jak „dopalacze”. Choć specyfik nie zawiera substancji toksycznych, to składa się na niego zestaw substancji potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia. Znajduje się już on pod lupą europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Cena napoju to około 13 zł, importowany jest z Austrii. Jak podaje serwis internetowy Dziennika Łódzkiego w ulotce czytamy "przyspiesza metabolizm, pozwala uniknąć ograniczenia sprawności fizycznej i umysłowej spowodowanych spożyciem alkoholu, (…) polecany jest szczególnie po spotkaniach biznesowych przy kieliszku, jeździe na nartach po spożyciu i po imprezowej nocy, żeby na drugi dzień móc pracować bez kaca".
 

Inne

Ciekawe artykuły