REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W 2012 r. zgierzanie nad morze pojadą A1

 W piątek (09.07.2010 r.) w siedzibie Łódzkiego Oddziału GDDKiA zostały podpisane dwie umowy na odcinki autostrady A-1:  Kowal – Sójki i Kotliska – Piątek. Oznacza to, że zakontraktowane są wszystkie odcinki A1 od Strykowa do granicy woj. kujawsko-pomorskiego. Przy podpisywaniu umów obecny był Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk.

 Pierwszy odcinek Kowal-Sójki wybuduje konsorcjum trzech firm z Irlandii (lider – SRB Civil Engineering Ltd, John Sisk & Son Ltd. i Roadbridge) oraz jedna polska firma – Bucham S.A. Budowa 30-sto kilometrowy odcinka będzie kosztowała 800 mln zł. 
 
Drugi krótszy 9-cio kilometrowy odcinek Kotliska- Piątek  wart jest 512 mln zł. Inwestycję zrealizują Sando Budownictwo Polska Sp. z o.o. z Warszawy jako lider oraz Construcciones Sanchez Dominguez z Hiszpanii jako partner. 
 
Na autostradę złożą się dwa pasy ruchu w każdym kierunku z możliwością dobudowy trzeciego pasa. Zaplanowano również budowę dwóch par MOP (Miejsca Obsługi Podróżnych) w Lubieniu Kujawskim (woj. Kujawsko – Pomorskie) i w Strzelcach.
 
Inwestycje mają być ukończone do 30.04.2012 r., a więc tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od