REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W 2012 r. zgierzanie nad morze pojadą A1

 W piątek (09.07.2010 r.) w siedzibie Łódzkiego Oddziału GDDKiA zostały podpisane dwie umowy na odcinki autostrady A-1:  Kowal – Sójki i Kotliska – Piątek. Oznacza to, że zakontraktowane są wszystkie odcinki A1 od Strykowa do granicy woj. kujawsko-pomorskiego. Przy podpisywaniu umów obecny był Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk.

 Pierwszy odcinek Kowal-Sójki wybuduje konsorcjum trzech firm z Irlandii (lider – SRB Civil Engineering Ltd, John Sisk & Son Ltd. i Roadbridge) oraz jedna polska firma – Bucham S.A. Budowa 30-sto kilometrowy odcinka będzie kosztowała 800 mln zł. 
 
Drugi krótszy 9-cio kilometrowy odcinek Kotliska- Piątek  wart jest 512 mln zł. Inwestycję zrealizują Sando Budownictwo Polska Sp. z o.o. z Warszawy jako lider oraz Construcciones Sanchez Dominguez z Hiszpanii jako partner. 
 
Na autostradę złożą się dwa pasy ruchu w każdym kierunku z możliwością dobudowy trzeciego pasa. Zaplanowano również budowę dwóch par MOP (Miejsca Obsługi Podróżnych) w Lubieniu Kujawskim (woj. Kujawsko – Pomorskie) i w Strzelcach.
 
Inwestycje mają być ukończone do 30.04.2012 r., a więc tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na