REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sprawcy sierpniowego napadu w Łagiewnikach Nowych trafili do aresztu

 Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wpadli na trop rozbojarzy. Dzięki drobiazgowym czynnościom operacyjnym kryminalni ustalili tożsamość sprawców rozboju na stacji LPG w Łagiewnikach Nowych, który miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Decyzją zgierskiej prokuratury rabusie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. 18 listopada sąd tymczasowo aresztował obu podejrzanych.

15 listopada w godzinach popołudniowych na terenie dzielnicy Górna policjanci zatrzymali 25-letniego łodzianina oraz 23-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego podejrzewanych o udział w rozboju na stacji LPG w miejscowości Łagiewniki Nowe. Zdarzenie miało miejsce 26 sierpnia 2009 roku o godzinie 3.30 w nocy. Wówczas na stację podjechało ciemne BMW, z którego wysiadło trzech młodych mężczyzn. Mężczyźni ci zaatakowali pracownika stacji bijąc go drewnianymi pałkami, kijem bejsbolowym oraz żądając wydania pieniędzy. Pokrzywdzony pomimo obrażeń zdołał ukryć się w kantorku i wezwać ochronę. Spłoszeni napastnicy odjechali w nieznanym kierunku. Po kilku minutach przyjechali pracownicy ochrony. Powiadomiono policję, a ranny pracownik stacji trafił do szpitala z obrażeniami barku.

Prowadzone bezpośrednio po zdarzeniu czynności nie pozwoliły na ustalenie sprawców rozboju. W październiku tego roku funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej rozpracowywali środowisko złodziei samochodów. Prowadząc czynności operacyjne ustalili, że skradzione BMW zostało użyte podczas rozboju na stacji LPG. Samochód ten skradziono 14 sierpnia 2009 roku z terenu gminy Lutomiersk. 26 sierpnia 2010 roku policjanci odnaleźli porzucone BMW na ul. Basenowej w Łodzi. Pojazd miał niemieckie tablice rejestracyjne i wycięte numery nadwozia. Obok niego stał zaparkowany volkswagen T-4, który okazał się skradziony 22 sierpnia 2009 roku z Aleksandrowa Łódzkiego. Kryminalni wytypowali trzech mężczyzn, którzy mogli dokonać kradzieży tych pojazdów.

Okazało się, że jeden z nich – 22-letni łodzianin – aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności. Dwóch pozostałych 23 i 25-latka zatrzymano 15 listopada br. zatrzymani przyznali się do udziału w kradzieżach obu pojazdów. Operacyjnie ustalono, że mogli brać udział również w rozboju na stacji LPG. Pasowali do rysopisów sprawców, więc skojarzono ich z tą sprawą. Śledztwo w sprawie rozboju na stacji LPG prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgierzu, która przesłuchała zatrzymanych i postawiła im zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Czyn ten zagrożony jest karą do 15 lat pozbawienia wolności. 18 listopada decyzją sądu obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Trzeci ze sprawców nadal przebywa w zakładzie karnym. W tej sytuacji jego wyrok może ulec przedłużeniu.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają