REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najstarsze zgierskie małżeństwo

W czwartek (18.11.2010 r.) prezydent Jerzy Sokół odwiedził z kwiatami najstarsze zgierskie małżeństwo – Bronisławę i Stefana Engelów. Jubilaci przeżyli w związku małżeńskim 70 lat!

 
Jak przedstawiają się ich wspólne lata? Pobrali się 10 listopada 1940 r. w niewielkim kościółku we wsi pod Lwowem. Rok później urodził się ich pierwszy syn. Podczas działań drugiej wojny światowej musieli uciekać z rodzinnego domu. Zapakowali najpotrzebniejsze rzeczy i pojechali pociągiem w nieznane. Wysiedli na przypadkowej stacji we wsi pod Sandomierzem. Tu przygarnęli ich obcy ludzie, którzy ocalili im życie.
 
Po wojnie małżonkowie długo błąkali się po różnych miejscowościach, zanim znaleźli prawdziwy kąt dla siebie. Przez całe życie ciężko pracowali na roli i w gospodarstwie ogrodniczym, ostatnio we wsi pod Łęczycą. W Zgierzu mieszkają od 30 lat. Dochowali się trzech synów i dwóch córek. Mają 14 wnuków i 12 prawnuków, z których troje mieszka w USA, Francji i Norwegii.
 
W ich związku małżeńskim bywały lepsze i gorsze dni. Przetrwali razem szmat czasu, bo – jak mówią – potrafili ze sobą rozmawiać, godzić się i szanować.
 
Pan Stefan ma 97 lat, pani Bronisławie idzie 90 rok życia. Oboje są w dobrej formie i nadal sami prowadzą gospodarstwo domowe. Z okazji pięknej 70-rocznicy ślubu  prezydent Zgierza Jerzy Sokół złożył jubilatom gratulacje i życzył dużo zdrowia na kolejne lata wspólnego pożycia.
     
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność