REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sprzęt nie tylko dla detektywów, czyli fotopułapki

W ostatnim czasie na rynku roi się od urządzeń promowanych jako szpiegowskie. Do tego grona można zaliczyć fotopułapki. Są to narzędzia, które pozwalają na rejestrowanie obrazu w warunkach niemożliwych dla innych sprzętów i urządzeń. Z takiego rodzaju dodatków korzystają głównie detektywi, jednak okazuje się, że mogą one mieć znacznie szersze pole do zastosowań, dzięki czemu sięgają po nie także zwykli ludzie. Dlaczego warto zakupić dla siebie fotopułapkę, kiedy się sprawdzi i komu się to opłaci?

Coś dla ochrony terenów leśnych i miłośników przyrody

Fotopułapki często występują w formie sprzętu skierowanego do zarządcy lasu. Są to urządzenia wprost idealne, ponieważ wspaniale nadają się do montowania praktycznie w każdym miejscu, a dodatkowo niestraszne są im warunki pogodowe. Taką fotopułapkę możesz śmiało i bez większych problemów zamontować na pniu drzewa, na gałęzi, z kolei specjalnie dobrana obudowa świetnie posłuży jako kamuflaż. Po co jednak na terenie lasu fotopułapki? Chodzi bowiem o to, że teren lasu niejednokrotnie nawiedzany jest przez osoby, które urządzają sobie nielegalną wycinkę drzewa, parają się kłusownictwem czy też składują w tym miejscu śmieci. Fotopułapka pozwoli na uchwycenie osób, które do tych działań dopuszczają.

Z drugiej jednak strony fotopułapki można w lesie używać w nieco innym celu, a mianowicie – dla przybliżenia życia zwierząt leśnych, ale nie tylko, ponieważ fotopułapkę można zamontować wszędzie. Życie codzienne zwierząt to temat, który fascynuje wiele osób, dlatego z pewnością się przyda.

Sposób na włamywaczy oraz ochrona firmy

W sytuacji, kiedy jesteś właścicielem dość sporej posesji i nie do końca masz możliwość ją kontrolować, z pewnością fotopułapka okaże się strzałem w dziesiątkę. Jest to głównie fantastyczna ochrona przed włamaniami. Fotopułapka posiada czujnik ruchu, który pozwala na łatwe wykrycie intruzów także po zapadnięciu ciemności. Możliwe, że jakiś nieproszony gość postanowi powęszyć nieco po Twojej posesji, jednak dzięki fotopułapce dostaniesz jak na tacy jego wizerunek. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest fakt, iż daje możliwość zarówno nagrywania, jak i robienia zdjęć, a dodatkowo wszystko zapisuje się na karcie pamięci.

Mniejsze przedsiębiorstwa często borykają się z kradzieżami sprzętu i nie tylko. Choć czasem doskonale zdają sobie z tego sprawę, nie są w stanie zamontować u siebie monitoringu, ponieważ jest to zbyt duży wydatek. Ponadto, kamery przemysłowe są w stanie zarejestrować jedynie obraz, co nie pomoże w złapaniu złodzieja. Alternatywą dość tanią, a przy tym skuteczną może okazać się właśnie fotopułapka.

Inne

Ciekawe artykuły