REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Starosta zgierski przyjacielem niewidomych

Dzięki zaangażowaniu starosty zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego oraz dyrektor prowadzonego przez powiat Zespołu Szkół Nr 1 im. Cezaka w Zgierzu, podopieczni Polskiego Związku Niewidomych zyskali nową siedzibę. Z wilgotnego i będącego w bardzo złym stanie technicznym pomieszczenia przy Łaźni Zgierskiej przenieśli się do wygospodarowanego specjalnie dla nich lokum przy „Cezaku”. 

Wybudowano dla nich oddzielne wejście, a z pomocą samorządowców z Aleksandrowa Łódzkiego i Ozorkowa odmalowano ściany i zamontowano barierki ochronne. 

– W sierpniu idąc na spotkanie do starosty byliśmy zrozpaczeni nie mając warunków lokalowych do prowadzenia naszej statutowej działalności – mówi Violetta Misiak, prezes Związku. – Teraz dzięki pomocy życzliwych osób mamy wymarzone miejsce do spotkań, nauki i doradztwa, dlatego PZN odznaczył Krzysztofa Kozaneckiego nadając mu tytuł przyjaciela niewidomych.

Związek zrzesza 185 członków z terenu powiatu zgierskiego. W nowej siedzibie powoli realizują oni swoje zamierzenia. W każdą środę będą spotykać się na szkoleniach, doradztwie psychologicznym, ćwiczeniach wspomagających widzenie. W soboty natomiast rozgrywane będą turnieje brydżowe. 
 
Ponadto osoby należące do PZN tworzą tak zgrany zespół, że już po raz kolejny wyjadą 70-cio osobową ekipą na turnus rehabilitacyjny nad morze i na wycieczkę integracyjną w góry. 
Uczestniczący w uroczystym otwarciu lokalu Wojciech Budziarski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego – złożył na ręce prezes Misiak oprócz upominku, zegarków głośnomówiących, także obietnicę, że władze powiatowe postanowiły przekazać, na rzecz Związku, używany sprzęt komputerowy.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,