REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Starosta zgierski przyjacielem niewidomych

Dzięki zaangażowaniu starosty zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego oraz dyrektor prowadzonego przez powiat Zespołu Szkół Nr 1 im. Cezaka w Zgierzu, podopieczni Polskiego Związku Niewidomych zyskali nową siedzibę. Z wilgotnego i będącego w bardzo złym stanie technicznym pomieszczenia przy Łaźni Zgierskiej przenieśli się do wygospodarowanego specjalnie dla nich lokum przy „Cezaku”. 

Wybudowano dla nich oddzielne wejście, a z pomocą samorządowców z Aleksandrowa Łódzkiego i Ozorkowa odmalowano ściany i zamontowano barierki ochronne. 

– W sierpniu idąc na spotkanie do starosty byliśmy zrozpaczeni nie mając warunków lokalowych do prowadzenia naszej statutowej działalności – mówi Violetta Misiak, prezes Związku. – Teraz dzięki pomocy życzliwych osób mamy wymarzone miejsce do spotkań, nauki i doradztwa, dlatego PZN odznaczył Krzysztofa Kozaneckiego nadając mu tytuł przyjaciela niewidomych.

Związek zrzesza 185 członków z terenu powiatu zgierskiego. W nowej siedzibie powoli realizują oni swoje zamierzenia. W każdą środę będą spotykać się na szkoleniach, doradztwie psychologicznym, ćwiczeniach wspomagających widzenie. W soboty natomiast rozgrywane będą turnieje brydżowe. 
 
Ponadto osoby należące do PZN tworzą tak zgrany zespół, że już po raz kolejny wyjadą 70-cio osobową ekipą na turnus rehabilitacyjny nad morze i na wycieczkę integracyjną w góry. 
Uczestniczący w uroczystym otwarciu lokalu Wojciech Budziarski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego – złożył na ręce prezes Misiak oprócz upominku, zegarków głośnomówiących, także obietnicę, że władze powiatowe postanowiły przekazać, na rzecz Związku, używany sprzęt komputerowy.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wesele w kolorystyce lawendy

Lawendowy to jeden z najpiękniejszych, a przy tym modnych kolorów, który wykorzystuje się w ślubnych dekoracjach. Wspaniale komponuje się z bielą! Motyw lawendy jest charakterystyczny