REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Starsze kobiety ofiarami złodziei

Do dwóch kradzieży, gdzie ofiarami padły osoby starsze doszło 01 i 02 lutego, jedna w Zgierzu druga w miejscowości Wypychów.
 
Do pierwszego zdarzenia doszło 01 lutego około godz. 13 w Zgierzu przy ul. Sikorskiego. Z relacji 81 – letniej pokrzywdzonej wynika, że gdy szła ona ul. Sikorskiego w Zgierzu na wysokości ul. E. Plater podeszła do niej kobieta najprawdopodobniej narodowości romskiej z małym chłopcem w wieku 8 lat i porosiła by ta dała jej 50 groszy. W czasie gdy starsza pani szukała w portfelu drobnych pieniędzy, kobieta wykorzystując jej nieuwagę wyciągnęła z portfela 300 zł. Zaraz po tym kobieta z chłopcem przepadli jak kamfora.
 
02 lutego około godz. 15 do jednego z mieszkań w miejscowości Wypychów weszły trzy osoby dwie kobiety i mężczyzna, którzy oferowali sprzedaż kocy i pościeli. Rolą mężczyzny było odwrócenie uwagi pokrzywdzonej po to by dwie jego towarzyszki mogły splądrować mieszkanie. W wyniku tego z mieszkania ofiary zginęły pieniądze w kwocie 1100 zł. 75 – letnia pokrzywdzona zapamiętała, że wszystkie osoby były najprawdopodobniej narodowości romskiej.
 
Zgierska Policja apeluje:
Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożności osób. Oni mają jeden cel – okraść Cię. W momencie zagrożenia na ulicy: – krzycz głośno to odstrasza, staraj się zapamiętać wygląd oszusta i zgłoś się natychmiast na Policję Nie ryzykuj niepotrzebnie nosząc przy sobie większą sumę pieniędzy, unikaj pojawiania się samotnie na ulicy, unikaj przygodnych znajomości.
 
Nie wpuszczaj obcych osób do mieszkania. Gdy jesteś sam w domu zamknij drzwi na zamek. Jeśli to możliwe zainstaluj domofon. Jeśli mieszkasz na osiedlu, wiosce stwórz z sąsiadami system wzajemnej ochrony.
Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność