REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Strażacy bohaterami prac plastycznych

Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki nagrodził zwycięzców powiatowych eliminacji konkursu plastycznego pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”. Co roku konkurs promujący działania służb ratowniczych i poszerzający wiedzę młodzieży na temat zagrożeń, pożarów i klęsk żywiołowych cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczne jury składające się z nauczyciela plastyki, oficera straży pożarnej i specjalisty ds. promocji wybierało zwycięskie prace spośród 150 nadesłanych.

 
Zaskoczyła nas pomysłowość młodych artystów – mówi st. kpt. Tomasz Matusiak z Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu, członek jury. – Wśród prac konkursowych znalazły się nie tylko te rysowane na papierze ale też koszulki i szklane tafle ozdobione wielobarwnymi malowidłami.
 
W grupie najmłodszej ( 6-8 lat) zwyciężyła Karina Dobrzyniak ze SP Nr 5 w Ozorkowie, w średniej (9-12 lat) Krzysztof Palmowski ze SP w Modlnej, w starszej (13-16 lat) Dominika Rogala z Zespołu Szkół w Lubiankowie. Laureatem w grupie osób niepełnosprawnych został Stanisław Niewiarowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Ozorkowie.
 
Wymienione osoby oraz uczniowie, którzy zajęli II, III, IV i V miejsca w każdej z kategorii wiekowych, będą reprezentować powiat zgierski na szczeblu wojewódzkim konkursu.

Inne

Ciekawe artykuły