REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Strażacy mają nowy sprzęt

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Zgierzu otrzymała na wyposażenie nowy samochód o przeznaczeniu bojowym. Mowa o nowoczesnym wozie strażackim marki Mercedes (GCBA),który będzie używany do akcji typowo gaśniczych.

Nowy Mercedes zastąpił wysłużonego Jelcza z 1997 r. Aktualnie samochód znajduje się w Ozorkowie, gdzie jest dozbrajany i przygotowywany do osiągnięcia pełnej gotowości bojowej. Docelowo ma też stacjonować również w Ozorkowiemówi Krzysztof Zieliński, komendant KPPSP w Zgierzu

Samochód został przystosowany do akcji gaśniczych w Kielcach przez Przedsiębiorstwo MOTO-TRUCK – firmy specjalizującej się w dostarczaniu dla jednostek Straży Pożarnych nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Wcześniej strażacy ze zgierskiej komendy dostali inny wóz, który trafił do Strykowa. Ten wyprodukowany został przez Bumar.

Podobne wozy dostali również strażacy z całego województwa. W ubiegłym tygodniu kilkadziesiąt nowoczesnych wozów strażackich stanęło na rynku Manufaktury w Łodzi. Samochody przekazali oficjalnie jednostkom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Łódzkiego Zbigniew Sosnowski, Wiceminister MSWiA, Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki, Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego, oraz Wicemarszałek Witold Stępień.

Zakup pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. – Zarząd Województwa Łódzkiego od początku kadencji z dużą intensywnością przekazuje środki finansowe dla Straży Pożarnej z budżetu województwa i w ramach funduszy unijnychmówił podczas uroczystości Marszałek FisiakDzięki nowoczesnemu sprzętowi, w który wyposażane są jednostki strażackie w całym województwie, będzie po prostu bezpieczniejdodał
 
To nie pierwsze inwestycje w straż pożarną w naszym regionie, które były możliwe dzięki funduszom unijnym. W ciągu ostatnich lat dzięki pieniądzom z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki strażacy brali udział w rozmaitych kursach i szkoleniach, m.in. ratownictwa wysokościowego czy prawa jazdy kategorii C. Kilka tygodni temu łódzka straż pożarna otrzymała także dofinansowanie na zakup pomp cieplnych i wiatraków do swoich posterunków, dzięki czemu zmniejszą się koszty ich utrzymania, a za zaoszczędzone pieniądze będzie można kupić kolejny nowoczesny sprzęt. 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają