REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Studenci zapłacą sporo mniej za podróż koleją i autobusami

 Od 1.01. 2010 r. jazda koleją będzie sporo tańsza dla studentów. Dotychczasowa zniżka w wysokości 37%, została zwiększona do 51%. Skąd ta zmiana? 

 „Podreperowanie kieszeni studentów” obiecał w trakcie kampanii wyborczej Bronisław Komorowski. Słowa dotrzymał podpisując nowelizację pakietu ustaw budżetowych. Nowa zniżka obowiązuje zarówno na jednorazowe bilety na przejazdy pociągami osobowymi, pośpiesznymi i ekspresowymi, jak i imienne bilety miesięczne osobowe i pośpieszne. Zniżki obowiązuję również na imienne bilety miesięczne autobusowe (publicznego transportu zbiorowego). 
 
Przypomnijmy, że dotychczasowe zniżki obowiązywały od 1.02.2002 r. Wcześniej studenci korzystali ze zniżki rzędu 49%, ale sięgnięcie po pieniądze studentów zaproponował ówczesny Minister Finansów Marek Belka w celu ratowania finansów publicznych.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a