REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódź walczy o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce

 Łódź zwyciężyła w wojewódzkim etapie konkursu "Świeć Się”. Stolica woj. łódzkiego od początku była faworytem internautów i to ona weźmie udział w finale plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. W organizowanej przez Grupę ENERGA zabawie każdy może zagłosować na jedno z 16 miast-finalistów, wyłonionych przez internautów w pierwszym etapie konkursu. Głosować można tylko do 9 stycznia 2011 r. za pośrednictwem serwisu www.SwiecSie.pl. Na uczestników zabawy czekają nagrody!

 
Które polskie miasto świeci najpiękniej?
 
Rozpoczyna się drugi etap miejskiej edycji konkursu "Świeć Się". W pierwszym, który zakończył się 27 grudnia 2010 r., internauci wybrali najpiękniejsze świątecznie oświetlone miasta swojego województwa. Teraz, na podstawie zdjęć przystrojonych ulic oraz rynków, głosujący zadecydują o tym, która z 16 zakwalifikowanych do finału miejscowości zdobędzie tytuł najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Etap finałowy trwa do 9 stycznia 2011 r.
 
Świąteczna zabawa "Świeć Się" już po raz drugi zdobyła uznanie internautów – do zabawy włączyło się kilkadziesiąt tysięcy osób! Plebiscyt na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne zamienił się w pole do okazania "patriotyzmu lokalnego". Cieszy nas to, że ludzie chętnie głosują na swoje miasta i doceniają wkład władz miejskich w przystrajanie rynków i ulic na Świętamówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.
 
Głosować można za pomocą specjalnej strony konkursu www.SwiecSie.pl. Każdy uczestnik zabawy, który uzasadni swój wybór w oryginalny sposób, ma szansę na wygranie jednego z trzech laptopów oraz dziesięciu cyfrowych aparatów fotograficznych.
 
Zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem tej nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie. W poprzedniej edycji konkursu tysiące internautów za najpiękniejszą miejscowość zeszłorocznych Świąt uznało Rzeszów.
 
W finale, po podliczeniu głosów ponad 20.000 osób, znalazły się następujące miasta:
 
 • woj. dolnośląskie: Lubin 
 • woj. kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz 
 • woj. lubelskie: Lublin 
 • woj. lubuskie: Gorzów Wielkopolski 
 • woj. łódzkie: Łódź 
 • woj. małopolskie: Nowy Sącz 
 • woj. mazowieckie: Warszawa 
 • woj. opolskie: Kluczbork 
 • woj. podkarpackie: Rzeszów 
 • woj. podlaskie: Bielsk Podlaski 
 • woj. pomorskie: Gdańsk 
 • woj. śląskie: Tychy 
 • woj. świętokrzyskie: Kielce 
 • woj. warmińsko-mazurskie: Olsztyn 
 • woj. wielkopolskie: Poznań 
 • woj. zachodniopomorskie: Szczecin 
Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane do 14 stycznia 2011 r. na stronie serwisu www.SwiecSie.pl.
 
Rób zdjęcia, wygrywaj nagrody i dziel się energią na Facebooku
 
W "Świeć Się" w szranki o tytuły i nagrody oprócz miast mogą stanąć także osoby indywidualne. Swoje pięknie przystrojone drzewko, dom i ogród w konkursie fotograficznym może pokazać światu każdy – wystarczy przesłać zdjęcie swojego autorstwa na www.SwiecSie.pl. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne prezenty – telewizor 3D, iPad, konsola PS3, trzy laptopy oraz 60 innych nagród.
 
Każdy, kto posiada konto na Facebooku, na stronie http://apps.facebook.com/swiecsie/ może do końca roku zaznaczyć swoje miasto na "świetlnej mapie Polski". Do zabawy włączyło się już ponad 120.000 internautów! Dzięki pobudzeniu lokalnego patriotyzmu i zaangażowaniu przyjaciół można dodatkowo wspomóc swoje miasto we współzawodnictwie o tytuł najładniej oświetlonej miejscowości w Polsce. Zachęcając znajomych do głosowania w konkursie "Świeć Się", można sprawić, że także oni będą mieli szansę zawalczyć o atrakcyjne nagrody!
 
Głosowanie odbywa się na stronie: www.swiecsie.gazeta.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność