REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódź walczy o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce

 Łódź zwyciężyła w wojewódzkim etapie konkursu "Świeć Się”. Stolica woj. łódzkiego od początku była faworytem internautów i to ona weźmie udział w finale plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. W organizowanej przez Grupę ENERGA zabawie każdy może zagłosować na jedno z 16 miast-finalistów, wyłonionych przez internautów w pierwszym etapie konkursu. Głosować można tylko do 9 stycznia 2011 r. za pośrednictwem serwisu www.SwiecSie.pl. Na uczestników zabawy czekają nagrody!

 
Które polskie miasto świeci najpiękniej?
 
Rozpoczyna się drugi etap miejskiej edycji konkursu "Świeć Się". W pierwszym, który zakończył się 27 grudnia 2010 r., internauci wybrali najpiękniejsze świątecznie oświetlone miasta swojego województwa. Teraz, na podstawie zdjęć przystrojonych ulic oraz rynków, głosujący zadecydują o tym, która z 16 zakwalifikowanych do finału miejscowości zdobędzie tytuł najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Etap finałowy trwa do 9 stycznia 2011 r.
 
Świąteczna zabawa "Świeć Się" już po raz drugi zdobyła uznanie internautów – do zabawy włączyło się kilkadziesiąt tysięcy osób! Plebiscyt na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne zamienił się w pole do okazania "patriotyzmu lokalnego". Cieszy nas to, że ludzie chętnie głosują na swoje miasta i doceniają wkład władz miejskich w przystrajanie rynków i ulic na Świętamówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.
 
Głosować można za pomocą specjalnej strony konkursu www.SwiecSie.pl. Każdy uczestnik zabawy, który uzasadni swój wybór w oryginalny sposób, ma szansę na wygranie jednego z trzech laptopów oraz dziesięciu cyfrowych aparatów fotograficznych.
 
Zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem tej nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie. W poprzedniej edycji konkursu tysiące internautów za najpiękniejszą miejscowość zeszłorocznych Świąt uznało Rzeszów.
 
W finale, po podliczeniu głosów ponad 20.000 osób, znalazły się następujące miasta:
 
 • woj. dolnośląskie: Lubin 
 • woj. kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz 
 • woj. lubelskie: Lublin 
 • woj. lubuskie: Gorzów Wielkopolski 
 • woj. łódzkie: Łódź 
 • woj. małopolskie: Nowy Sącz 
 • woj. mazowieckie: Warszawa 
 • woj. opolskie: Kluczbork 
 • woj. podkarpackie: Rzeszów 
 • woj. podlaskie: Bielsk Podlaski 
 • woj. pomorskie: Gdańsk 
 • woj. śląskie: Tychy 
 • woj. świętokrzyskie: Kielce 
 • woj. warmińsko-mazurskie: Olsztyn 
 • woj. wielkopolskie: Poznań 
 • woj. zachodniopomorskie: Szczecin 
Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane do 14 stycznia 2011 r. na stronie serwisu www.SwiecSie.pl.
 
Rób zdjęcia, wygrywaj nagrody i dziel się energią na Facebooku
 
W "Świeć Się" w szranki o tytuły i nagrody oprócz miast mogą stanąć także osoby indywidualne. Swoje pięknie przystrojone drzewko, dom i ogród w konkursie fotograficznym może pokazać światu każdy – wystarczy przesłać zdjęcie swojego autorstwa na www.SwiecSie.pl. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne prezenty – telewizor 3D, iPad, konsola PS3, trzy laptopy oraz 60 innych nagród.
 
Każdy, kto posiada konto na Facebooku, na stronie http://apps.facebook.com/swiecsie/ może do końca roku zaznaczyć swoje miasto na "świetlnej mapie Polski". Do zabawy włączyło się już ponad 120.000 internautów! Dzięki pobudzeniu lokalnego patriotyzmu i zaangażowaniu przyjaciół można dodatkowo wspomóc swoje miasto we współzawodnictwie o tytuł najładniej oświetlonej miejscowości w Polsce. Zachęcając znajomych do głosowania w konkursie "Świeć Się", można sprawić, że także oni będą mieli szansę zawalczyć o atrakcyjne nagrody!
 
Głosowanie odbywa się na stronie: www.swiecsie.gazeta.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje