REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Święto Latawca – 27.09.2014

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu serdecznie zaprasza na Święto Latawca, które odbędzie się dn. 27.09.2014 r. o godz. 10.00 przy ul. Parzęczewskiej (za osiedlem TBS).

Święto Latawca jest imprezą, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Co roku bierze w niej udział kilkudziesięciu miłośników napędzanych wiatrem konstrukcji.

Wszystkie latawce prezentowane podczas zawodów wykonywane są na ogół na zajęciach plastycznych odbywających się w MDK. Nie ma wymogu samodzielnej budowy latawca przez zawodnika – do budowy i ozdobienia latawca zawodnik może wykorzystać umiejętności rodziny, znajomych, nauczycieli i kolegów. Zawodnik może również zaprosić w/w osoby do udziału w zawodach i korzystać z ich pomocy. Zawody rozgrywają się w dwóch kategoriach: latawce płaskie i latawce przestrzenne (skrzynkowe). Komisja Sędziowska ocenia latawce i ich loty wg trzech kryteriów:

a. oryginalność formy, rozwiązania konstrukcyjne, użyte materiały, zastosowane technologie;

b. staranność wykonania, zdobienie, ogólna estetyka;

c. poprawność lotu, stateczność, wrażenia wizualne.

Suma punktów zdobytych przez zawodnika decyduje o jego miejscu w klasyfikacji zawodów.

Patroni honorowi:
Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza

Partnerzy:
Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Drew-Sad, Wirtualny Zgierz.pl, EZG.INFO.pl.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.