REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Systemy drzwiowe: współczesne zastosowanie w nowoczesnym budownictwie

Systemy aluminiowe drzwiowe i okienne to naturalny następca tych wykorzystywanych od dawna w meblarstwie do wykonywania drzwi i drzwiczek w szafach, szafkach, garderobach itp. Jednak technologia stosowana w systemach aluminiowych, które montuje się w drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych, jest o wiele bardziej zaawansowana. A to wiąże się oczywiście z dodatkowymi atutami takich rozwiązań.

Drzwi na miarę nowoczesności

Coraz częściej stosowane systemy drzwiowe doceniane są przez architektów już na etapie planowania prac budowlanych. Projektanci i budowlańcy doceniają z jednej strony solidne wykonanie prowadnic, które zapewniają stabilność osadzonych drzwi, z drugiej natomiast ich wieloletnią wytrzymałość i odporność na silną, regularną eksploatację. Przykłady systemów drzwiowych wraz z opisem ich działania można podejrzeć tutaj https://www.aliplast.pl/ zwracając przy tym uwagę na ich niezawodność i funkcjonalność. Drzwi przesuwne wejściowe, zewnętrzne i wewnętrzne korzystające z systemów aluminiowych to o wiele większy komfort ich użytkowania.

Architektoniczny uniwersalizm

Na rynku dostępne są systemy drzwiowe w kilku podstawowych typach, dopasowane do drzwi w różnych modelach, od drewnianych przez metalowe aż po szklane. Uniwersalność systemów pozwala na ich swobodne wykorzystanie w każdym projekcie i bezproblemowe znalezienie systemu pasującego do drzwi. Dotyczy to zarówno tych montowanych w środku budynku (wewnętrznych, rozdzielających pomieszczenia), jak i na zewnątrz (wejściowych, warsztatowych).

Wysoka szczelność systemów drzwiowych

Wyróżnikiem, który stawia systemy drzwiowe ponad standardowymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w architekturze, jest wysoka ich wysoka szczelność. Zastosowanie takich systemów aluminiowych w drzwiach wejściowych pozwala na ograniczenie ucieczki ciepła nawet do trzydziestu procent. To ogromna oszczędność energii cieplnej, która nie pozostaje bez wpływu na środowisko, a przy tym pozwala oczywiście zachować odpowiednią temperaturę w samym budynku bez konieczności dodatkowego dogrzewania pomieszczeń.

 

Inne

Ciekawe artykuły