REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Praktyczne worki na śmieci z taśmą ściągającą

W czasach coraz większego przykładania uwagi do recyklingu i higieny przy przechowywaniu śmieci warto rozważyć wymianę niepraktycznych worków na odpady, na takie, które lepiej sprawdzą się w domu. Duże znaczenie będzie tu miała możliwość ich sprawnego wynoszenia z mieszkania bez dotykania rękoma umieszczonych w środku resztek.

 

Higiena i mniej kontaktu z odpadkami pełnymi bakterii

 
Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że podczas opróżniania worka na śmieci ręce dotykają prawdziwego stada drobnoustrojów i zarazków gromadzących się na jego powierzchni. Rozkładające się wewnątrz odpady wydzielają też szereg szkodliwych substancji, bakterii i pleśni, które wzajemnie ze sobą korelują i mają realny wpływ na zwiększenie zagrożenia dla zdrowia. Żeby ograniczyć do minimum ryzyko przejścia bakterii z worka na dłonie warto rozważyć worki na śmieci z taśmą ściągającą. Ich specyficzna konstrukcja sprawia, że zamiast dotykać palcami worka i samych odpadów tuż przed wyniesieniem pojemnika z domu, można jednym ruchem dłoni ściągnąć taśmę umieszczoną w worku i zamknąć śmieci w środku.
 
Takie rozwiązanie zwiększa poziom higieny i ogranicza ryzyko przejścia bakterii i drobnoustrojów na ręce, a potem twarz, oczy czy resztę ciała. Tego typu worki na śmieci można dostać zarówno w sprzedaży tradycyjnej, jak i internetowej, np. w sklepie https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci/worki-na-smieci-z-tasma-sciagajaca Dodatkowo renomowany producenci jak Stella dorzucają do nich opcję zapachową np. w postaci lawendy. Lawenda ma duże zastosowanie w utrzymywaniu higieny i skutecznie odstrasza mole, mnożenie się robactwa czy przenikanie mieszkania nieprzyjemnymi zapachami dobiegającymi z kosza na śmieci.
 

Segregacja śmieci mnogość worków

 
Obecne przepisy dotyczące segregowania śmieci wymuszają na nas posiadanie w domu przynajmniej kilku koszy na odpady.
 
Do każdego z nich warto rozważyć używanie worków z taśmą ściągającą, ponieważ zarówno odpady suche, mokre, jak foliowe mogą być źródłem przenoszenia się zarazków do naszego otoczenia.

Inne

Ciekawe artykuły