REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Praktyczne worki na śmieci z taśmą ściągającą

W czasach coraz większego przykładania uwagi do recyklingu i higieny przy przechowywaniu śmieci warto rozważyć wymianę niepraktycznych worków na odpady, na takie, które lepiej sprawdzą się w domu. Duże znaczenie będzie tu miała możliwość ich sprawnego wynoszenia z mieszkania bez dotykania rękoma umieszczonych w środku resztek.

 

Higiena i mniej kontaktu z odpadkami pełnymi bakterii

 
Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że podczas opróżniania worka na śmieci ręce dotykają prawdziwego stada drobnoustrojów i zarazków gromadzących się na jego powierzchni. Rozkładające się wewnątrz odpady wydzielają też szereg szkodliwych substancji, bakterii i pleśni, które wzajemnie ze sobą korelują i mają realny wpływ na zwiększenie zagrożenia dla zdrowia. Żeby ograniczyć do minimum ryzyko przejścia bakterii z worka na dłonie warto rozważyć worki na śmieci z taśmą ściągającą. Ich specyficzna konstrukcja sprawia, że zamiast dotykać palcami worka i samych odpadów tuż przed wyniesieniem pojemnika z domu, można jednym ruchem dłoni ściągnąć taśmę umieszczoną w worku i zamknąć śmieci w środku.
 
Takie rozwiązanie zwiększa poziom higieny i ogranicza ryzyko przejścia bakterii i drobnoustrojów na ręce, a potem twarz, oczy czy resztę ciała. Tego typu worki na śmieci można dostać zarówno w sprzedaży tradycyjnej, jak i internetowej, np. w sklepie https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci/worki-na-smieci-z-tasma-sciagajaca Dodatkowo renomowany producenci jak Stella dorzucają do nich opcję zapachową np. w postaci lawendy. Lawenda ma duże zastosowanie w utrzymywaniu higieny i skutecznie odstrasza mole, mnożenie się robactwa czy przenikanie mieszkania nieprzyjemnymi zapachami dobiegającymi z kosza na śmieci.
 

Segregacja śmieci mnogość worków

 
Obecne przepisy dotyczące segregowania śmieci wymuszają na nas posiadanie w domu przynajmniej kilku koszy na odpady.
 
Do każdego z nich warto rozważyć używanie worków z taśmą ściągającą, ponieważ zarówno odpady suche, mokre, jak foliowe mogą być źródłem przenoszenia się zarazków do naszego otoczenia.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,