REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Szachownica czyli aranżacja witryny sklepowej w kontrastowej kolorystyce

Interesująco zaprojektowana i zaaranżowana wystawa sklepu czy butiku niewątpliwie zwraca uwagę i przyciąga zainteresowanie potencjalnych klientów. Z tego też powodu znacząca większość właścicieli różnego rodzaju placówek handlowych decyduje się skorzystać z usług profesjonalnego dekoratora wnętrz celem stworzenia projektu witryny z wykorzystaniem szczególnie interesujących rozwiązań.  
 
Jedną z interesujących, wartych rozważania koncepcji jest zaaranżowanie wystawy sklepowej w kontrastowych barwach przy wybór kolorystyki powinien odpowiadać rodzajowi asortymentu i jego estetyce oraz dotychczasowej polityce marketingowej mającej na celu dotarcie do ściśle określonej grupy odbiorców.
 
Ekskluzywna elegancja czyli czarno biała kolorystyka
 
Interesującym pomysłem na stworzenie niebanalnej aranżacji zarówno witryny, jak też całej przestrzeni sklepowej jest wykorzystanie klasycznej, kontrastowej kolorystyki i połączyć w efektowny sposób biały i czarny kolor. Wbrew pozorom specyfika tego rodzaju połączeń umożliwia dosyć duże możliwości kreacji i tworzenia niebanalnych zestawień z wykorzystaniem wybranych wzorów i elementów dekoracyjnych. Bezpieczna kolorystyka pozwala na tworzenie efektownych pod względem zastosowanego wzornictwa aranżacji.
 
Idealnym uzupełnieniem czarno – białej kolorystyki wnętrza są odpowiednio dopasowane modele manekinów sklepowych. W tym wypadku warto postawić na modele abstrakcyjne wykonane w sposób minimalistyczny w kolorze białym lub czarnym. Zależnie od potrzeb koncepcji można zastosować ujednolicone lub kontrastowe barwy manekinów. W tym ostatnim przypadku jednakże należy odpowiednio je zestawić, aby uniknąć wrażenia przeładowania i przesytu.
 
Mocne, nasycone barwy na stonowanym tle
 
Aranżacja wystawy sklepu sportowego lub sklepu z odzieżą dla młodzieży warto pokusić się o nieco bardziej oryginalne, rzucające się w oczy kontrastowe zestawienia barw. W tym wypadku warto postawić na jeden zdecydowany i jeden dopełniający go kolor. Interesującym przykładem tego połączenia będzie błękit lub jasny, rozmydlony żółć oraz zdecydowany chaber tudzież pudrowy róż i soczysta zieleń.
 
 
Wybierając odpowiednie do tego typu stylistyki manekiny warto postawić na nowoczesne, minimalistyczne formy,a szczególnie manekiny wykonane z półprzezroczystego materiału w kolorze korespondującym z jedną i kontrastowym względem drugiej, wybranej barwy panującej we wnętrzu. Alternatywą kolorowych manekinów mogą być w tym wypadku modele minimalistyczne wykonane z białego lub szarego włókna szklanego.

Inne

Ciekawe artykuły