REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Szczawin ma nowe boisko

Gmina Zgierz zakończyła realizację projektu pn. „Poprawa warunków dla wzrostu aktywności społecznej, rekreacyjnej i sportowej we wsi Szczawin przy ZSG w Szczawinie – budowa ogólnodostępnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

Zgodnie z umową podpisaną z Samorządem Województwa Łódzkiego dofinansowanie operacji z Unii Europejskiej wyniesie 285.973 zł, przy koszcie całkowitym inwestycji 471.112 zł.

Gmina Zgierz pozyskała kolejny obiekt gminny, który będzie służył całej społeczności lokalnej jako miejsce integracji społecznej i aktywizacji mieszkańców poprzez organizowanie rozgrywek sportowych dzieci, młodzież jak i dorosłych mieszkańców. Będzie to sprzyjało propagowaniu aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego wśród mieszkańców Szczawina i okolic oraz ich integrację poprzez upowszechnianie zajęć ruchowych i sportową rywalizację. Wybudowane boisko wielofunkcyjne umożliwi rozgrywanie meczów piłki nożnej, ręcznej, siatkowej oraz koszykówki, a także tenisa ziemnego. Dorośli mieszkańcy gminy, kibicując dzieciom i młodzieży w czasie przeprowadzanych rozgrywek i zawodów sportowych, będą mieli kontakt ze sportem i mogą również zainteresować się jego uprawianiem.

Zakres rzeczowy operacji obejmował wybudowanego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 22,0 x 44,0 m, z nawierzchnią poliuretanową charakteryzującą się wysoką elastycznością, bezpieczeństwem i komfortem użytkowania. Na całym obwodzie boiska zostało wykonane ogrodzenie o wysokości 4 metrów z furtką i bramą wjazdową, a także odwodnienie płyty boiska.
 
Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w Szczawinie i przekazanie go do użytkowania społeczności lokalnej odbędzie się w dniu 1 września 2011 roku.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a