REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Szkoły w gminie Zgierz przechodzą remonty

We wrześniu dzieci i młodzież z terenów gminnych rok szkolny rozpocznie w kilku odnowionych szkołach. Trwają właśnie prace polegające na modernizacji i rozbudowie budynków.
 
SP w Białej: Zaadaptowane zostało poddasze szkoły, wykonano termomodernizację budynku, zbudowano wielofunkcyjne boisko sportowe przy szkole. W niezbędny sprzęt wyposażona zostanie salka do gimnastyki korekcyjnej, świetlica, centrum informacji multimedialnej i boisko. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych pozyskanych przez gminę. W ramach wewnątrzszkolnych prac zaplanowano natomiast malowanie korytarzy w całej szkole, przystawki wejściowej do budynku, drzwi i parapetów.
 
ZSG w Szczawinie: Dach budynku szkoły podstawowej przechodzi remont generalny. Wymieniona zostanie brama wjazdowa do szkoły oraz ułożona kostka brukowa w sąsiedztwie wjazdu. Będą wstawione nowe okna w gimnazjum. 
 
ZSG Słownik: Tu duże prace inwestycyjne ruszą niebawem – placówka zostanie rozbudowana i doposażona. Inwestycja, która potrwa 3 lata, pochłonie ponad 3,1 mln zł i zostanie sfinansowana w całości z budżetu gminy Zgierz. W ramach wewnątrzszkolnych prac zaplanowano natomiast malowanie sali informatycznej, naprawę oświetlenia i odnowienie drabinek w sali gimnastycznej oraz położenie glazury na podłodze w łazience dziewcząt. 
 
ZSG w Grotnikach: Zaplanowano wymianę ogrodzenia i bramy od ul. Marszałkowskiej oraz słupków i siatki na placu zabaw. Odnowione mają też być ściany świetlicy szkolnej oraz zakupione i zamontowane meble w sali lekcyjnej kl. I. 
 
SP w Dąbrówce Wielkiej: W planach wakacyjnych znalazło się malowanie i modernizacja sali do zajęć z wychowania fizycznego oraz przygotowanie sali na kącik zabaw. 
 
SP w Besiekierzu Rudnym: W budynku odbywa się malowanie korytarza dolnego i dwóch klas, wymiana kilku drzwi oraz obróbka kominów na dachu szkoły. 
 
ZSG w Giecznie: Zadbano pomalowanie kącika zabaw i sal lekcyjnych. 
 
W gminnych szkołach prowadzone są ponadto bieżące, drobne prace porządkowe, naprawcze i konserwatorskie. A zatem wakacje to okres, w którym mimo braku dzieci i nauczycieli pracy nie brakuje. Na efekty przyjdzie poczekać jeszcze miesiąc.
 

Inne

Ciekawe artykuły