REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Szkoły w gminie Zgierz przechodzą remonty

We wrześniu dzieci i młodzież z terenów gminnych rok szkolny rozpocznie w kilku odnowionych szkołach. Trwają właśnie prace polegające na modernizacji i rozbudowie budynków.
 
SP w Białej: Zaadaptowane zostało poddasze szkoły, wykonano termomodernizację budynku, zbudowano wielofunkcyjne boisko sportowe przy szkole. W niezbędny sprzęt wyposażona zostanie salka do gimnastyki korekcyjnej, świetlica, centrum informacji multimedialnej i boisko. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych pozyskanych przez gminę. W ramach wewnątrzszkolnych prac zaplanowano natomiast malowanie korytarzy w całej szkole, przystawki wejściowej do budynku, drzwi i parapetów.
 
ZSG w Szczawinie: Dach budynku szkoły podstawowej przechodzi remont generalny. Wymieniona zostanie brama wjazdowa do szkoły oraz ułożona kostka brukowa w sąsiedztwie wjazdu. Będą wstawione nowe okna w gimnazjum. 
 
ZSG Słownik: Tu duże prace inwestycyjne ruszą niebawem – placówka zostanie rozbudowana i doposażona. Inwestycja, która potrwa 3 lata, pochłonie ponad 3,1 mln zł i zostanie sfinansowana w całości z budżetu gminy Zgierz. W ramach wewnątrzszkolnych prac zaplanowano natomiast malowanie sali informatycznej, naprawę oświetlenia i odnowienie drabinek w sali gimnastycznej oraz położenie glazury na podłodze w łazience dziewcząt. 
 
ZSG w Grotnikach: Zaplanowano wymianę ogrodzenia i bramy od ul. Marszałkowskiej oraz słupków i siatki na placu zabaw. Odnowione mają też być ściany świetlicy szkolnej oraz zakupione i zamontowane meble w sali lekcyjnej kl. I. 
 
SP w Dąbrówce Wielkiej: W planach wakacyjnych znalazło się malowanie i modernizacja sali do zajęć z wychowania fizycznego oraz przygotowanie sali na kącik zabaw. 
 
SP w Besiekierzu Rudnym: W budynku odbywa się malowanie korytarza dolnego i dwóch klas, wymiana kilku drzwi oraz obróbka kominów na dachu szkoły. 
 
ZSG w Giecznie: Zadbano pomalowanie kącika zabaw i sal lekcyjnych. 
 
W gminnych szkołach prowadzone są ponadto bieżące, drobne prace porządkowe, naprawcze i konserwatorskie. A zatem wakacje to okres, w którym mimo braku dzieci i nauczycieli pracy nie brakuje. Na efekty przyjdzie poczekać jeszcze miesiąc.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od

Kultura, historia i tradycja w Łódzkiem

Muzea zajmują w polskiej tradycji znaczące miejsce. Gromadzą i przechowują materialne świadectwa historii i kultury oraz dorobek artystyczny naszych przodków. Ekspozycje muzealne stanowią świadectwo minionych

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak