REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W końcu nowy asfalt na ul. Wiosny Ludów

 Inwestycja polegająca na modernizacji ul. Wiosny Ludów weszła w kolejny etap. Na jednym z pasów jezdni trwa właśnie asfaltowanie. Wcześniej wykonawca zdołał ułożyć dużą część chodników wzdłuż ulicy. Na nowe deptaki składa się szara i czerwona kostka brukowa, która zastąpiła wysłużone, stare i nierówne płyty betonowe. 

Mieszkańcy ulicy jak i przejezdni nie mogli doczekać się remontu. Droga prowadzi m.in. do letniskowych Grotnik. A jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Po zimie obok nierówności pojawiło się mnóstwo dziur. W miejscach prac robotnicy kierują ruchem wahadłowo. Ponieważ natężenie ruchu nie jest tu zazwyczaj wysokie, raczej nie powinno dochodzić do korków. 

Koszt modernizacji 4-kilometorwego odcinka ul. Wiosny Ludów (od ul. Aleksandrowskiej do Jastrzębia Górnego) to wydatek rzędu 1,5 mln zł. Koszty inwestycji wzięły na siebie Urząd Miasta Zgierza oraz Powiat Zgierski (jest to droga powiatowa). 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub