REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W końcu nowy asfalt na ul. Wiosny Ludów

 Inwestycja polegająca na modernizacji ul. Wiosny Ludów weszła w kolejny etap. Na jednym z pasów jezdni trwa właśnie asfaltowanie. Wcześniej wykonawca zdołał ułożyć dużą część chodników wzdłuż ulicy. Na nowe deptaki składa się szara i czerwona kostka brukowa, która zastąpiła wysłużone, stare i nierówne płyty betonowe. 

Mieszkańcy ulicy jak i przejezdni nie mogli doczekać się remontu. Droga prowadzi m.in. do letniskowych Grotnik. A jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Po zimie obok nierówności pojawiło się mnóstwo dziur. W miejscach prac robotnicy kierują ruchem wahadłowo. Ponieważ natężenie ruchu nie jest tu zazwyczaj wysokie, raczej nie powinno dochodzić do korków. 

Koszt modernizacji 4-kilometorwego odcinka ul. Wiosny Ludów (od ul. Aleksandrowskiej do Jastrzębia Górnego) to wydatek rzędu 1,5 mln zł. Koszty inwestycji wzięły na siebie Urząd Miasta Zgierza oraz Powiat Zgierski (jest to droga powiatowa). 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od