REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Szybciej obierzesz nowy dowód rejestracyjny

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzy został podłączony do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Dla mieszkańców powiatu oznacza to, że znacznie szybciej otrzymają teraz nowy dowód rejestracyjny. 
 
Starosta Zgierski Jacek Socha poinformował, że dzięki nowym rozwiązaniom, czas oczekiwania na nowy dokument skrócił się o trzy tygodnie. System umożliwia elektroniczne potwierdzenie danych pojazdu, który zarejestrowany jest w innym kraju. Weryfikacja trwa teraz kilka minut, a wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego wysyłany jest do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych tego samego dnia. 
 
Wcześniej cała procedura zajmowała około miesiąc. W tym czasie wysyłane było pismo w sprawie potwierdzenia danych do właściwego wydziału komunikacji, a następnie oczekiwanie na odpowiedź. Dopiero po tym można było rozpocząć proces wydawania dowodu. 
 
Teraz dodatkowo kierowcy mają możliwość sprawdzenia statusu swojego prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego auta. Aby to uczynić trzeba wejść na stronę www.pwpw.pl
 
1) w przypadku prawa jazdy podać pesel oraz imię i nazwisko
2) w przypadku dowodu rejestracyjnego – numer rejestracyjny oraz pięć ostatnich znaków nadwozia.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność