REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Talenty na wagę złota

 Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazją do wręczenia stypendiów starosty zgierskiego „Nasz Fachowiec” i „Nasz Prymus”. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Zgierskiego nagrodzono ostatnią grupę stypendystów, w ramach programu „Nasz Talent”. 

Stypendia finansowe, w wysokości od 500 do 1000 zł, z rąk starosty zgierskiego Bogdana Jaroty i członka Zarządu Powiatu Zgierskiego odpowiedzialnego za oświatę – Adama Świniucha, odebrali najbardziej utalentowani powiatowi uczniowie. 
Za co można było otrzymać finansowe wyróżnienie?
 
 
Tak jak Katarzyna Świątczak z I LO w Zgierzu za umiejętności wokalne, które prezentowała niedawno w telewizyjnym programie talent show „Must be the music”. Za bycie mistrzem tańca towarzyskiego tak jak Patryk Dębski z I LO w Głownie. Wśród nagrodzonych talentów znalazły się także mistrzynie województwa łódzkiego w piłce nożnej: Aleksandra Kędzierska i Paulina Witczak z Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka w Zgierzu. Za zaangażowanie w wiele akcji charytatywnych doceniono wolontariusza Michała Krzywickiego ze zgierskiego „Cezaka”. Gro stypendiów zgarnęła młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, w tym mistrzowskie rodzeństwo Justyny i Pawła Barańskich, którzy są, w swoich kategoriach, najlepsi na świecie w karate tradycyjnym!
– Trenujemy od 12 lat, a w przyszłości naszym marzeniem jest otworzyć własną szkołę karate – mówią zgodnie osiemnastolatkowie Justyna i Paweł.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.