REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapalają do działania

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Zgierskiego miało miejsce ważne wydarzenie. Dzięki hojności członków zarządu, radnych, sekretarza oraz skarbnika powiatu udało się zebrać 1400 zł na leczenie 29-letniej Kasi, u której lekarze zdiagnozowali chłoniaka Hodkinga. W ramach internetowej akcji pod hasłem #zapalsiedodzialania, którą zapoczątkowali mieszkańcy Głowna na portalu społecznościowym, nominowane są kolejne osoby i instytucje do wsparcia leczenia Kasi. Nasz samorząd został nominowani do działania przez Urząd Miejski w Głownie.

 

Kasia ma 29 lat i jest podopieczną fundacji Rak’n’Roll. Była mieszkanką Głowna, obecnie mieszka w Łowiczu. W kwietniu 2014 r. urodziła zdrową córeczkę, dwa tygodnie później z powodu nasilających się objawów duszności, wysokiej temperatury i bólu w klatce piersiowej w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Łodzi. Zdiagnozowano u niej chłoniaka Hodgkina (ziarnica złośliwa) w postaci ogromnego guza w śródpiersiu (15cm) w III stopniu zaawansowania. Leczenie od samego początku nie układało się pomyślnie. Sześć różnych schematów leczenia chemioterapią (łącznie 20 wlewów) i miesiąc radioterapii nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Guz nie reagował na żaden z podanych leków. Został opisany przez lekarzy jako pierwotnie oporny na leczenie. Kolejne badanie kontrolne wykazało również guzy na jajniku, obu nerkach i piersi w postaci innego chłoniaka – nieziarniczego DLBCL. Skutki uboczne tak intensywnego leczenia dają o sobie znać… Najgorsze są długie pobyty w szpitalu, a co się z tym wiąże – rozłąka Kasi z malutką Alunią, którą nie ma szans się nacieszyć. To ona i mąż dają jej ogromną siłę do walki z chorobą. Dotychczasowe leczenie nie przynosi efektów, choroba postępuje. Ogromną jednak szansą na jej pokonanie jest lek o nazwie ADCETRIS, niestety w naszym kraju na chwilę obecną nie jest refundowany.

Koszt jednej dawki leku to ok. 32 tys. zł. Potrzebne jest 16 dawek leku, a więc całkowity koszt leczenia to około 500 tysięcy złotych.

Kasi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a do działania nominujemy:

1) Urząd Miejski w Strykowie

2) Urząd Gminy Głowno

3) Urząd Miasta Zgierza

Aby przyłączyć się do akcji trzeba zebrać od ludzi dobrego serca pieniądze na leczenie Kasi. Nie zapomnijcie opublikować podobnego zdjęcia oraz posta na Facebooku lub Instagramie i zapalcie do działania kolejne instytucje.

Pieniądze prosimy wpłacać na konto: 06 1140 2017 0000 4302 1309 9082 Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie ul. Bagatela 10/17 00-585 Warszawa Tytuł: Dla Kasi C

Nie czekajcie na nominację dołączcie już dziś!

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,