REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tanieją bilety na pociągi, przynajmniej na niektórych trasach

 Mimo, że ceny za przejazdy kolejowe nie ulegają zmianie, podróżni mogą liczyć na tańsze połączenia. Dlaczego? Zmieniły się odległości pomiędzy miastami. Oczywiście nie w rzeczywistości, ale te w zapisach komputerowych i papierowych. 

 
W związku z wprowadzeniem przez Urząd Transportu Kolejowego zmian w odległościach taryfowych podróżni, również w woj. łódzkim mogą liczyć na obniżkę cen biletów. W starej metodologii obowiązującej od lat 60-tych odległości w kilometrach pomiędzy miastami były zaokrąglane. W myśl nowych przepisów pasażer płacąc za przejazd będzie miał pewność, że wydruk na bilecie pokaże rzeczywistą odległość. Czasem wpłynie to na jego korzyść. 
 
Raczej nie zmienią się ceny biletów PKP Intercity. Cennik spółki zawiera dosyć szerokie przedziały odległości. Trasa pomiędzy Warszawą a Łodzią Centralną według najnowszych wyliczeń wynosi 132 km (wcześniej 133 km). Odchylenie mieści się w aktualnym przedziale cenowym. Zmaleje za to cena z 33 zł do 30 zł za podróż ze stolicy do Łodzi Kaliskiej, ponieważ odległość między dwoma stacjami „zmniejszyła się” o 2 km (z 142 km do 140 km), a ta zmiana ma już odzwierciedlenie w strukturze cennika. 
 
Większe różnice w cenie na swoją korzyść powinni odczuć pasażerowie PKP Przewozy Regionalne. Nowy cennik spółki obowiązuje od 12 lipca. 
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność