REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

2 Festiwal Kina Letniego Filmobranie w Kinie Charlie

Przez całe lato w dniach 7 lipca – 31 sierpnia zapraszamy na festiwal Filmobranie, który odbywa się w  Kinie Charlie w Łodzi, ul. Piotrkowska 203/205 (pasmo godz. 19.00) oraz w Fabryce Sztuki (pasmo godz. 21.00), ul. Tymienieckiego 3.

 Na wszystkie projekcje WSTĘP WOLNY!  

 Zapraszamy wszystkich chętnych do przesyłania na adres mailowy kina [email protected] do 10 sierpnia propozycji najzabawniejszych filmów lata wyłowionych z Internetu – linków do stron, na których można dany film obejrzeć. W wyniku głosowania, które odbędzie się na stronach www.charlie.pl oraz na www.filmobranie.pl najciekawsze filmy pokażemy na zakończenie festiwalu! Dla Uczestników głosowania przygotowaliśmy Nagrody!

Kino Charlie, przez całe wakacje zaprasza na plenerowo-studyjne 2 FILMOBRANIE, tym razem na terenie Fabryki Sztuki na ul. Tymienieckiego. W lipcu i sierpniu przygotowaliśmy propozycje "letnie, łatwe i przyjemne" ale także takie, które będą zapowiadały wydarzenie filmowe roku, jakim jest Forum Kina Europejskiego. W ramach pokazów filmowych zostaną zaprezentowane filmy ważne artystycznie ("Sierociniec", "REC" – pokazane w ramach imprezy Viva Flamenco czy "Labirynt Fauna") oraz mistrzowskie prezentacje klasyków kina, najważniejsze filmy ostatnich lat m.in. Braci Cohen, Wima Wendersa czy Pedro Almodovara. Projekcją filmu fabularnego, niejako "na deser" będą towarzyszyły projekcje filmów krótkometrażowych animacji, filmów dokumentalnych oraz najzabawniejszych filmów wyłowionych z Internetu. Nie zabraknie też nieśmiertelnych polskich komedii ("Ciacho" czy "Chłopaki nie płaczą"). Ciekawostką będzie możliwość prezentacji filmów amatorskich, których twórcy zechcą się pochwalić szerszej publiczności. Wszystkie projekcje będą odbywały się w oprawie pofabrycznej architektury Fabryki Sztuki z wyszynkiem serwowanym przez pub Portiernia – Design Cafe. W wybrane dni lipca i sierpnia zapraszamy na projekcje w kinie Charlie o godz. 19.00 a w Fabryce Sztuki pokazy odbędą się od godziny 21.00. Zapraszamy na stronę festiwalu www.filmobranie.pl.

Współorganizatorem jest Urząd Miasta Łodzi, Łódź Film Commision, SKSiL oraz Stowarzyszenie "Łódź Filmowa" a patronami medialnym jest TelewizjaM, MegaTotal, Purpose i Stopklatka.pl

 Szczegółowy wykaz filmów znajdziesz tu www.filmobranie.pl/program

Inne

Ciekawe artykuły