REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Teatr Maniek z MDK laureatem we Wrocławiu

Teatr Maniek z Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu został laureatem IX Dolnośląskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych "Chochoł 2011”, jakie odbyły się 8-9 kwietnia 2011 r. w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

W tym roku do udziału w festiwalu zgłosiło się 18 zespołów i 7 solistów (ponad 200 osób) z Wrocławia, Oleśnicy, Świdnicy, Lubina, Głuchołaz, Zgierza, Suwałk, Puław, których jury oceniało w dwóch kategoriach: młodzież gimnazjalna i młodzież licealna.
 
Teatr Maniek ze swoim najnowszy spektaklem „Władza” (premiera 2.04.2011 r.) zdobył I miejsce w kategorii młodzież licealna. 
Jury bardzo wysoko oceniło spektakl: scenariusz, reżyserię, grę aktorską, oprawę muzyczną i świadomość sceniczną aktorów. Publiczność była pod wrażeniem warsztatu aktorskiego członków teatru „Maniek”. Jest to kolejny przykład na to, że tytuł Miejsca Odkrywania Talentów Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu otrzymał nie bez powodu.
 
Mamy zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić spektakl Władza w dniu 27.04.2011 r. godz. 18.30 do Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Długa 42, Zgierz tel. 42 7190852
 
Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych "Chochoł" to festiwal skierowany do młodych miłośników teatru. W Spotkaniach uczestniczą zespoły z gimnazjów, liceów i placówek wychowania pozaszkolnego, uprawiające różnorodne formy teatralne, jak teatr dramatyczny, muzyczny, ruchu, poezji, publicystyki, monodram i inne. Młodych wykonawców ocenia jury, w którym zawsze zasiadają ludzie sceny – doświadczeni aktorzy, reżyserzy, śpiewacy, choreografowie, co gwarantuje profesjonalną ocenę prezentacji i fachowe uzasadnienie werdyktów przy nagradzaniu laureatów. Gościem specjalnym tegorocznych spotkań był znany aktor teatralny i filmowy Edwin Petrykat. Imprezę honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec i Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły