REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Terenówka przewróciła busa na bok

13 osób rannych – to bilans porannego wypadku na drodze krajowej nr 72 w miejscowości Kuciny w gminie Dalików w powiecie poddębickim. Do zdarzenia doszło około godz. 7:40. Terenowe suzuki nie ustąpiło pierwszeństwa przejazdu i uderzyło w bok busa pełnego pasażerów,, który przewrócił się na bok. 

Sprawcą wypadku była kierująca samochodem marki suzuki grand vitara. Jak ustalili policjanci kobieta wyjeżdżała z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu busem i uderzyła w jego bok. W skutek uderzenia kierowca mercedesa sprintera stracił panowanie nad pojazdem, przekoziołkował na pobocze i częściowo znalazł się w rowie. 
12 uczestników wypadku przewieziono do szpitala w Poddębicach celem przeprowadzenia badań. Jeden z pasażerów busa: 16-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, który doznał urazu szyi, został przewieziony do szpitala w Łodzi. Cztery kolejne osoby decyzją lekarza pozostały na obserwacji w szpitalu w Poddębicach. Pozostali uczestnicy wypadku zostali zwolnieni do domu. Po wypadku ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Przerwa w ruchu trwała około godziny.
 
Zarówno kierująca suzuki jak i kierowca busa byli trzeźwi.
 

Inne

Ciekawe artykuły