REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Termomodernizacja Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu

 Do końca października zakończą się prace budowlane w siedzibie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa przy ulicy Łódzkiej w Zgierzu. Termomodernizacja budynków odbywa się w w ramach priorytetowego programu „System zielonych inwestycji”, który zakłada skuteczne zarządzanie energią cieplną w instytucjach publicznych.

 
 
Realizowany projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 1 055 310 zł. Kwota zewnętrznego dofinansowania to 738 710 zł. Zakres prowadzonych prac to m.in.:
 
    nowa elewacja wg kolorystyki zatwierdzonej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
 
    wymiana pokrycia dachowego na blachę stalową, ocynkowaną,
 
    wymiana drzwi zewnętrznych,
 
    wymiana instalacji centralnego ogrzewania,
 
    montaż centrali klimatyzacyjnej z odzyskiem ciepła.
 
W pierwszej kolejności modernizowany jest budynek biblioteki przy ul. Łódzkiej 5. Po zakończeniu prac firma realizująca inwestycję rozpocznie remont w budynku przy ul. Długiej 29a (tzw. Centrum Obywatelskim). Jesienią przeniesie się tam filia nr 2 mieszcząca się teraz w budynku przy ul. Długiej 19. Jesienią zgierscy czytelnicy mogą liczyć nie tylko na wyższy komfort, ale przede wszystkim na nowe pozycje książkowe, które zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Biblioteki Narodowej.
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.