REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Testy zaczęły się z opóźnieniem

Z poślizgiem rozpoczęło się testowanie wydawania biletów za przejazd autostradą A2 od Strykowa do Konina. Według założeń szlabany miały być opuszczone we wtorek (28.06.2011 r.) o godzinie 8.00. Na tą porę zaplanowano wydawanie dla kierowców samochodów osobowych tzw. "biletów zerowych" .

– (….) Pierwsze bilety udało się wydać dopiero około godziny 18-ej. Z informacji, jaka do mnie dotarła, wynikało, że były braki w oznakowaniu docelowej organizacji ruchu – mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Wykonawcy nie dążyli również na czas usunąć barierek uniemożliwiających dojazd do bramek. W kolejnych dniach wydawanie biletów odbywało się już bez problemów.

Jakie są pierwsze wrażenia kierowców?
Płacić trzeba, trudno. Do życzenia pozostaje jednak kultura pracowników. Zapytałam czy mogę dostać bilecik powrotem na pamiątkę. „Do widzenia. Papa” – usłyszałam w odpowiedzi – mówi Marta, która podróżowała ze Zgierza do Strykowa jeszcze bezpłatnym odcinkiem.

Zarówno firma Kapsch, która wdrażała system poboru opłat, jak i GDDKiA zapewniają, że 1 lipca wszystko powinno działać już bez zarzutów.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub