REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Testy zaczęły się z opóźnieniem

Z poślizgiem rozpoczęło się testowanie wydawania biletów za przejazd autostradą A2 od Strykowa do Konina. Według założeń szlabany miały być opuszczone we wtorek (28.06.2011 r.) o godzinie 8.00. Na tą porę zaplanowano wydawanie dla kierowców samochodów osobowych tzw. "biletów zerowych" .

– (….) Pierwsze bilety udało się wydać dopiero około godziny 18-ej. Z informacji, jaka do mnie dotarła, wynikało, że były braki w oznakowaniu docelowej organizacji ruchu – mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Wykonawcy nie dążyli również na czas usunąć barierek uniemożliwiających dojazd do bramek. W kolejnych dniach wydawanie biletów odbywało się już bez problemów.

Jakie są pierwsze wrażenia kierowców?
Płacić trzeba, trudno. Do życzenia pozostaje jednak kultura pracowników. Zapytałam czy mogę dostać bilecik powrotem na pamiątkę. „Do widzenia. Papa” – usłyszałam w odpowiedzi – mówi Marta, która podróżowała ze Zgierza do Strykowa jeszcze bezpłatnym odcinkiem.

Zarówno firma Kapsch, która wdrażała system poboru opłat, jak i GDDKiA zapewniają, że 1 lipca wszystko powinno działać już bez zarzutów.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a