REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tramwajowe spółki do likwidacji

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska dąży do likwidacji dwóch spółek komunikacyjnych – Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej i Tramwajów Podmiejskich, których miasto Łódź jest współwłaścicielem w 49%.
 
Od 1 kwietnia 2012 pasażerów ze Zgierza, Ozorkowa, Lutomierska i Konstantynowa Łódzkiego do Łodzi wozić ma łódzki przewoźnik MPK Łódź. Wobec tego władze Łodzi nie widzą potrzeby dalszego funkcjonowania spółek. Najwłaściwszym rozwiązaniem, zdaniem prezydent Łodzi byłoby rozwiązanie spółek i postawienie ich w stan likwidacji. Aby tak się stało, muszą zgodzić się na to pozostali wspólnicy (w przypadku MKT – Zgierz i Ozorków, a w odniesieniu do TP – Konstantynów). W przypadku tego drugiego nie powinno być problemu ponieważ odpowiednie nowe porozumienie już osiągnięto. Zgierz również dostrzega konieczność likwidacji spółki, ale dopiero po podpisaniu porozumienia. – Najpierw musimy mieć projekt porozumienia, dopiero potem będziemy mogli rozmawiać o likwidacji spółki – zastrzega Grzegorz Leśniewicz, wiceprezydent Zgierza. 
 
W ubiegłym tygodniu Hanna Zdanowska przedłożyła na sesji Rady Miasta projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółek, za którym opowiedziała się większość łódzkich radnych. W głosowaniu na znak protestu nie wzięli udziału radni SLD. Zdaniem Władysława Skwarki, który stał do niedawna na czele komisji rewizyjnej, działania prezydent Lodzi w sprawie MTK są bezprawne.
Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub