REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tramwajowi rozbojarze pobili dwóch mężczyzn ze Zgierza i Ozorkowa

Dzięki współpracy z pokrzywdzonym już w kilkadziesiąt minut po zdarzeniu wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o dokonanie dwóch rozbojów. Rozbojarze usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, a decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

4 lutego kilka minut przed godziną 23 na wysokości ulicy Zgierskiej i Bema w Łodzi w tramwaju linii numer 4 do 28-letniego mieszkańca naszego miasta podszedł nieznany mu mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy, poczym kopnął go w twarz. Pokrzywdzony pasażer oddał napastnikowi portfel, a gdy ten zobaczył, że nie ma w nim pieniędzy zaczął kopać zgierzanina. Następnie zdjął z niego kurtkę, w której znajdował się telefon komórkowy z ładowarką i słuchawki. Po rabunku sprawca wraz z trzema kompanami wysiadł z tramwaju i oddalił się.

Ofiara napaści z pomocą motorniczego powiadomiła o zdarzeniu policję. Do akcji wkroczyli policyjni wywiadowcy, którzy współpracując z 28-letnim pokrzywdzonym kilka minut po północy na ul. Biedronkowej zatrzymali trójkę podejrzanych, a przy jednym z nich odnaleziono część skradzionego mienia. Rozbojarze – mieszkańcy Łodzi w wieku 32, 31 i 30 lat trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu – mieli od blisko 0,5 do ponad 1,2 promila alkoholu w organizmach.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni kilka minut przed napaścią na 28-latka dokonali podobnego przestępstwa w tramwaju linii 11. Tu na wysokości ulicy Zgierskiej i Stefana 32-letni rabuś grożąc pobiciem zażądał od 25-letniego mieszkańca Ozorkowa pieniędzy, potem przeszukał go. Pokrzywdzony wykorzystał odpowiedni moment i na przystanku wyskoczył z tramwaju jednakże napastnik wraz z trzema kolegami rzucił się za nim w pogoń. Chwilę później mężczyźni dogonili 25-latka i pobili go zabierając mu plecak wartości około 150 złotych. Z miejsca przestępstwa oddalili się kolejnym tramwajem.

Po wytrzeźwieniu zatrzymani rozbojarze odpowiadali na pytania śledczych. Na podstawie zebranego przez policję materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty przedstawił podejrzanym zarzuty udziału w rozboju. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo łodzianom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Policjanci wytypowali już czwartego sprawcę, a jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje