REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tramwajowi rozbojarze pobili dwóch mężczyzn ze Zgierza i Ozorkowa

Dzięki współpracy z pokrzywdzonym już w kilkadziesiąt minut po zdarzeniu wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o dokonanie dwóch rozbojów. Rozbojarze usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, a decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

4 lutego kilka minut przed godziną 23 na wysokości ulicy Zgierskiej i Bema w Łodzi w tramwaju linii numer 4 do 28-letniego mieszkańca naszego miasta podszedł nieznany mu mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy, poczym kopnął go w twarz. Pokrzywdzony pasażer oddał napastnikowi portfel, a gdy ten zobaczył, że nie ma w nim pieniędzy zaczął kopać zgierzanina. Następnie zdjął z niego kurtkę, w której znajdował się telefon komórkowy z ładowarką i słuchawki. Po rabunku sprawca wraz z trzema kompanami wysiadł z tramwaju i oddalił się.

Ofiara napaści z pomocą motorniczego powiadomiła o zdarzeniu policję. Do akcji wkroczyli policyjni wywiadowcy, którzy współpracując z 28-letnim pokrzywdzonym kilka minut po północy na ul. Biedronkowej zatrzymali trójkę podejrzanych, a przy jednym z nich odnaleziono część skradzionego mienia. Rozbojarze – mieszkańcy Łodzi w wieku 32, 31 i 30 lat trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu – mieli od blisko 0,5 do ponad 1,2 promila alkoholu w organizmach.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni kilka minut przed napaścią na 28-latka dokonali podobnego przestępstwa w tramwaju linii 11. Tu na wysokości ulicy Zgierskiej i Stefana 32-letni rabuś grożąc pobiciem zażądał od 25-letniego mieszkańca Ozorkowa pieniędzy, potem przeszukał go. Pokrzywdzony wykorzystał odpowiedni moment i na przystanku wyskoczył z tramwaju jednakże napastnik wraz z trzema kolegami rzucił się za nim w pogoń. Chwilę później mężczyźni dogonili 25-latka i pobili go zabierając mu plecak wartości około 150 złotych. Z miejsca przestępstwa oddalili się kolejnym tramwajem.

Po wytrzeźwieniu zatrzymani rozbojarze odpowiadali na pytania śledczych. Na podstawie zebranego przez policję materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty przedstawił podejrzanym zarzuty udziału w rozboju. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo łodzianom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Policjanci wytypowali już czwartego sprawcę, a jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Inne

Ciekawe artykuły