REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dwa tragiczne w skutkach pożary w powiecie zgierskim

3 lutego około godziny 18.40 dyżurny zgierskiej Komendy Policji otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. 3-go Maja w Zgierzu. Przybyli na miejsce policjanci zastali trzy załogi Straży Pożarnej, podczas trwania akcji gaśniczej. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia z drewnianego budynku ewakuowano 10 osób.

W trakcie akcji gaśniczej w jednym z mieszkań ujawniono zwęglone zwłoki mężczyzny. Mieszkanie, w którym przebywał uległo całkowitemu spaleniu. Dowódca akcji gaśniczej podał, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Na miejsce przybyli przedstawiciele służb miejskich – między innymi szef sztabu kryzysowego i pracownicy PCK, którzy zaoferowali lokale zastępcze dla pogorzelców. Do wyjaśnienia zgierscy policjanci zatrzymali 55-letniego właściciela mieszkania, w którym doszło do pożaru. Kompletnie pijany mężczyzna został osadzony w zgierskim areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone czynności procesowe z jego udziałem. Powstałe straty są w trakcie ustalania,  a mundurowi prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Drugi pożar miał miejsce 4 lutego około godzinie 7.35 w Aleksandrowie Łódzkim na ul. Południowej. Policjanci ustalili, że 88-letnia mieszkanka kamienicy używała w  swoim mieszkaniu elektrycznego urządzenia grzewczego. Zostawiła na noc w pobliżu swojego  łóżka włączone urządzenie. Najprawdopodobniej fragment pościeli bądź koca dotknął urządzenia i wtedy doszło do pożaru. O wydobywającym się z mieszkania dymie zaalarmowała sąsiadka. Przybyli na miejsce strażacy podczas akcji gaśniczej wynieśli z mieszkania nadpalone zwłoki staruszki. Obecnie trwają czynności z udziałem prokuratury, które mają dokładnie wyjaśnić okoliczności pożaru i śmierci kobiety. 

Inne

Ciekawe artykuły