REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trend na witrynach sklepowych – manekiny wystawowe retro (artykuł sponsorowany)

Aby wybić się na rynku, w wielu branżach niezbędnym staje się z szokowanie potencjalnych klientów. Szczególnie widoczne jest to w przemyśle modowym. Sklepy przywiązują dużą wagę do tworzonych wystaw i ciągle próbują zaskakiwać. Dobrym rozwiązaniem okazuje się powrót do dawnych lat. Styl retro jest intrygujący dla młodych ludzi, a starszym przypomina o przeżytych latach. Nie tylko ubrania i dekoracja może być tworzona w starym stylu. Również stare manekiny lub stylizowane na dawne czasy przyciągają uwagę przechodniów.

Zaczynając od podstaw 

Na wygląd wystawy wpływ mają przede wszystkim użyte materiały. Drewno i tkanina niczym nie przypominają plastikowych modeli produkowanych masowo. Chociaż można zastąpić je nadrukiem na tworzywie sztucznym, na pierwszy rzut oka widoczna jest różnica między oryginalnym materiałem, a imitacją. Także wygląd twarzy mocno się zmienia, w zależności od wykorzystywanej metody, dlatego jeśli chcemy przyciągnąć klientów, warto postawić na autentyczność.

Drobiazgowe maskowanie

Na szczęście duży wpływ ma także wzornictwo i wykończenie. Głównie dzięki niemu możemy ukryć faktycznie użyte materiały oraz wiek manekina. Wzorzysta tkanina i wyraziste barwy intensywnie oddziałują na odbiorców. Dobierzmy wzory kojarzące się z czasami, z jakimi utożsamiamy całą postać i wystawę. Przykładem wzoru, który jednoznacznie określa pewną epokę są grochy dla lat 80-tych. Sięgnąć możemy jednak znacznie dalej, nawet od czasów wiktoriańskich. Mocny kolor to jednak nie wszystko, istotny jest także makijaż i fryzura. Mocno podkreślone rysy twarzy oraz intensywne barwy dają jednoznaczną informację o tym, że manekin jest stylizowany. Więcej porad na stronie: http://my-mannequins.pl/info/cat/vm-advice.2. Jeśli w danym okresie popularniejszy był delikatniejszy wizerunek, możemy podkreślić ten fakt biżuterią lub nakryciem głowy. 

Tło wsparciem reklamy

Manekiny retro coraz częściej pojawiają się na sklepowych witrynach. Można je zamówić u producentów na specjalne zamówienie, wykonać samemu lub odnaleźć pochodzący ze starych czasów autentyk. Przy tworzeniu witryn nie można zapomnieć o ozdobie wnętrza. W zależności od wybranego okresu oraz wielkości okna wystawowego mogą to być na przykład pojedyncze meble, lampy okazjonalne ozdoby lub tapeta o odpowiednim wzorze. Jeśli mamy taką możliwość, na zewnątrz sklepu można także otworzyć muzykę z tamtego okresu. Dzięki wszystkim tym zabiegom oczarowane odległymi czasami klient, zwróci uwagę na ten jeden sklep wśród wielu. Manekiny retro wraz z pasującą wystawą są świetnym sposobem na rosnącą konkurencję.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a