REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trendy choinkowe na 2022 rok

Temat, który powraca każdego roku w grudniu, brzmi: jaką choinkę wybrać na Boże Narodzenie i które ozdoby okażą się w danym sezonie modne? Zanim przeanalizujemy inspiracje na sezon gwiazdkowy 2022, należy zastanowić się nad wyborem drzewka, które stanie w centralnym miejscu domu. To przy choince cała rodzina będzie dzieliła się opłatkiem i składała sobie życzenia.

Choinka żywa czy sztuczna

Wybór choinki na Boże Narodzenie to ogromne wyzwanie. Wiele osób zastanawia się, jakie drzewko wybrać: żywe, czy sztuczne. Każde z nich ma swoje zalety i wady, jednak sztuczne okazuje się nie tylko tańsze, lecz również pozwala zadbać o środowisko naturalne. Co roku sukcesywnie wycina się tysiące drzew iglastych, pozbawiając jednocześnie planetę zasobów przyrodniczych.

Obecnie można kupić wysokiej jakości sztuczne drzewka, które wykonane z trwałych materiałów gwarantują nie tylko długoletnią wytrzymałość, lecz również niesamowity efekt wizualny. Warto również wspomnieć, że w sezonie 2022 sztuczne choinki okażą się absolutnym hitem w wielu domach. Poniżej przedstawiamy najnowsze trendy nadchodzące na najbliższy sezon.

Choinka sztuczna jodła

To niezwykle ciekawe i eleganckie drzewko zapewniające niesamowity efekt wizualny we wnętrzach zaaranżowanych w rozmaitych stylistykach. W roku 2022 stanie się ono jednym z najbardziej poszukiwanych modeli. Jego igły cechują się wysokim stopniem wytrzymałości na odpadanie, kruszenie oraz na przebarwienia.

Głęboka zieleń imitująca naturalny kolor, jaką cechuje się choinka sztuczna jodła, gwarantuje zbudowanie niesamowitego klimatu. Drzewko to łudząco przypomina żywą choinkę przyniesioną prosto z lasu. W ofercie Radochy Gospochy znajduje się również unikalny model jodły śnieżnobiałej dedykowanej dla osób o szczególnych wymaganiach użytkowych i estetycznych.

Świerk kłujący, świerk skandynawski

Wśród zielonych drzewek cieszących się dużą popularnością w 2022 znajdą się różnego rodzaju modele świerków. Sklep Radochy Gospochy w swojej ofercie posiada świerk kłujący, a także skandynawski. Oba drzewka cechuje niebanalny kształt i piękna stylistyka. Zachwycają one ułożeniem gałązek oraz kolorem przypominającym prawdziwe drzewka. Natomiast ozdoby bożonarodzeniowe na nich umieszczone prezentują się bardzo elegancko i szykownie.

Sosna kanadyjska – absolutny must-have w nowoczesnych wnętrzach

Gęste ułożenie gałązek, głęboka zieleń oraz duża liczba końcówek to znaki rozpoznawcze sosny kanadyjskiej – drzewka ponadczasowego i eleganckiego. Jego wyjątkowa stylistyka zachwyci zarówno domowników, jak i gości. Szpiczasta góra sprawia, że umieszczony na niej czubek lub gwiazda prezentują się niezwykle efektownie.

Ozdoby bożonarodzeniowe modne w 2022 roku

Mówiąc o trendach choinkowych na Boże Narodzenie 2022, nie można pominąć dekoracji, które stanowią nieodłączny element całej kompozycji. W tym sezonie dominować będą kolory czerwone połączone ze złotem. Czerwone kokardki, wstążki oraz bombki ozdobione złotym brokatem to jedne z propozycji ozdób choinkowych nadchodzącego sezonu. Idealnie sprawdzą się w wielu klasycznych wnętrzach.

Obok klasyki, w 2022 roku modne będą choinki z białą oprawą dekoracyjną. Jasne bombki, zawieszki, łańcuchy i inne dekoracje pozwolą stworzyć subtelne oraz szykowne kompozycje choinkowe. Wśród trendów w 2022 nie może zabraknąć klimatów skandynawskich, które w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy renesans. Wśród nich znajdziemy drewniane dekoracje, motywy ludowe i wiejskie, a także czerwone, szare oraz zielone bombki dopełniające całą kompozycję.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a