REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trwa remont Aleksandrowskiej

Mimo, że prace prowadzone są na krótkim odcinku 300 m, przebudowa drogi przynosi sporo utrudnień kierującym. Ostatnio zapędził się tutaj nawet tir, który miał duże trudności z wycofaniem.
 
Kierowcy narzekają na brak oznaczeń, często winą obarczają Urząd Miasta, (który ogłosił przetarg na przebudowę) lub też faktycznego wykonawcę robót.
 
Tymczasem jak wyjaśnia Dorota Jankiewicz, rzecznik prasowy UMZWykonanie remontu leży po stronie Urzędu Miasta. Pieniądze w głównej mierze zapewniła jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jako inwestor. Na oznakowanie przebudowy miasto nie ma jednak wpływu, ponieważ pozostaje to w gestii zarządcy drogi, czyli w tym wypadku GDDKiA.
 
Ulica Aleksandrowska stanowi fragment drogi krajowej nr 71 Stryków-Pabianice. Aktualnie prace trwają na niewielkim odcinku pomiędzy pl. Jana Pawła II, a ul. Gołębią. Docelowo droga na tym odcinku zyskać ma nową nawierzchnię. Pojawią się także nowe chodniki.
 
Wartość inwestycji to 320 tys. zł, z czego 300 tys. pochodzi o GDDKiA. Resztę dopłacił Urząd Miasta z własnej kasy. Przebudowę zajmuje się firma „Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.” z Poddębic.
 
Kierowcom również utrudnienia przynosi modernizacja dalszego fragmentu drogi nr 71  – od granicy Zgierza do Aleksandrowa Łódzkiego. Tam również trwają prace. Zwężenia drogi i ruch wahadłowy sprawiają, że na przejazd trzeba poświęcić czasem sporo więcej czasu niż zwykle.  

Inne

Ciekawe artykuły