REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Uciekali, jednemu się udało

W ciągu minionego weekendu w okolicy mundurowi kilkakrotnie zmuszeni byli stawić czoła uciekinierom. Dwóm mężczyznom ze Zgierza nie udało uchronić się przed ręką prawa. Za to kierowca w Łodzi potrącił policjanta i zdołał zbiec. 

W sobotę 18 lutego 2012 r. w Zgierzu na ul. Piątkowskiej funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP Zgierz po krótkim pościgu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki peugeot 206 w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,24 promila.
 
Z kolei w  niedzielę 19 lutego około godz. 18:15 na skrzyżowaniu ul. Długiej z 1 -go Maja doszło do kolizji drogowej, po której sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, ale po kilku minutach został ujęty przez pokrzywdzonego uczestnika zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca audi A3 jadąc ul. 1-go Maja przez skrzyżowanie z ul. Długą nie zachował ostrożności podczas omijania renault Clio, którego kierujący oczekiwał na możliwość wykonania manewru skrętu w lewo i uderzył w renault po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Zdenerwowany kierowca renault ruszył w pościg na uciekającym audi. Na ul. 1-go Maja przy ul. Dubois kierowca audi został ujęty i przekazany funkcjonariuszom Policji. Badanie stanu trzeźwości kierowcy audi wykazało ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
 
Również w niedzielę, w Łodzi miała miejsce ucieczka. Tym razem skuteczna. Około godziny 0:10 przy ul. Zachodniej policjanci prowadzili kontrole w ramach akcji „Trzeźwość”. Kiedy jeden z policjantów przy pomocy urządzenia Alcoblow przeprowadził badanie kierującego jednego z zatrzymanych pojazdów siedzący za kierownicą mężczyzna gwałtownie skręcił koła i ruszył, zahaczając prawą przednią stroną pojazdu policjanta. Samochód odjechał ulicą Zachodnią w stronę ulicy Północnej. Był to najprawdopodobniej citroen berlingo bądź peugeot partner koloru srebrnego. Interweniujący policjant trafił na badania do szpitala. Jego życiu nie zagraża  niebezpieczeństwo. Wszystkie osoby, które mogły widzieć to zdarzenie, bądź posiadają informacje mogące okazać się pomocne w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego w Łodzi przy ulicy Żeromskiego 88 bądź telefonicznie pod nr telefonów: 42 665 25 00 lub 42 665 25 01.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a