REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Uczniowie gościli w Sejmiku Województwa Łódzkiego

W połowie grudnia młodzież z prowadzonego przez powiat zgierski Zespołu Szkół Specjalnych z Aleksandrowa Łódzkiego gościła w Sali Obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego. Do Urzędu Marszałkowskiego uczniów zaprosiła Ilona Rafalska – przewodnicząca Komisji Ochrony Rodziny i Polityki Społecznej Sejmiku. Ponad 30-osoba grupa młodzieży wzięła udział w mini-wykładzie oraz specjalnych warsztatach, w czasie których uczniowie wcielili się w radnych Sejmiku.

Młodzież wybrała spośród siebie przewodniczącego  i prezydium. Następnie w wyniku głosowania wyłoniono marszałka i członków zarządu. Młodzi ludzie zaaranżowali całą sesję, debatowali oraz głosowali nad zgłoszonymi przez siebie uchwałami. Sprawdzili przy tym sprzęt, którym posługują się radni. Z zainteresowaniem obejrzeli insygnia należące do przewodniczącego oraz marszałka, a także wysłuchali krótkiej pogadanki na temat wojewódzkiego samorządu.
 
To pierwsza wizyta niepełnosprawnej młodzieży w Sejmiku – mówiła pomysłodawczyni spotkania. – Jestem przekonana, że tego typu lekcja zainteresowała młodzież samorządem województwa oraz była atrakcyjnym urozmaiceniem typowych zajęć w szkole.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a