REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Uczniowie gościli w Sejmiku Województwa Łódzkiego

W połowie grudnia młodzież z prowadzonego przez powiat zgierski Zespołu Szkół Specjalnych z Aleksandrowa Łódzkiego gościła w Sali Obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego. Do Urzędu Marszałkowskiego uczniów zaprosiła Ilona Rafalska – przewodnicząca Komisji Ochrony Rodziny i Polityki Społecznej Sejmiku. Ponad 30-osoba grupa młodzieży wzięła udział w mini-wykładzie oraz specjalnych warsztatach, w czasie których uczniowie wcielili się w radnych Sejmiku.

Młodzież wybrała spośród siebie przewodniczącego  i prezydium. Następnie w wyniku głosowania wyłoniono marszałka i członków zarządu. Młodzi ludzie zaaranżowali całą sesję, debatowali oraz głosowali nad zgłoszonymi przez siebie uchwałami. Sprawdzili przy tym sprzęt, którym posługują się radni. Z zainteresowaniem obejrzeli insygnia należące do przewodniczącego oraz marszałka, a także wysłuchali krótkiej pogadanki na temat wojewódzkiego samorządu.
 
To pierwsza wizyta niepełnosprawnej młodzieży w Sejmiku – mówiła pomysłodawczyni spotkania. – Jestem przekonana, że tego typu lekcja zainteresowała młodzież samorządem województwa oraz była atrakcyjnym urozmaiceniem typowych zajęć w szkole.

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub