REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wigilia za wigilią

Ten, być może, najważniejszy wieczór w roku – wigilijny, za nami. Grudzień to czas wzmożonych spotkań świątecznych. W Zgierzu wigilia goniła ostatnio wigilię. 
 
Ta największa miała miejsce w niedzielę – 11 grudnia na pl. Jana Pawła II. Mieszkańcy częstowali się pierogami z kapustą i grzybami, zupą grzybową. W sumie rozdano kilka tysięcy porcji.  
 
Zarówno władze miasta jak i przedstawiciel kościoła złożyli przybyłym życzenia świąteczne. Największe zainteresowanie zgierzan wzbudzały jednak dwa lapońskie renifery, sprowadzone specjalnie na tą okazję do miasta. Chętnych do zrobienia pamiątkowych zdjęć nie brakowało. 
 
15 grudnia członkowie oraz przyjaciele Młodzieżowego Domku Kultury spędzali swój wieczór wigilijny. Kolędy i pastorałki zaprezentowali: sekcja keyboardu MDK oraz zespoły wokalne „Sposób na Nudę”, „Metamorfoza” i „Akademia Małolata”. Nie obyło się bez poczęstunku oraz wizyty Mikołaja. W wigilii udział wzięło ponad 100 osób, a sala pękała w szfach.
 
Tego samego dnia odbyło się spotkanie wigilijne w Domu Dziecka w Dąbrówce. Było przedstawienie jasełkowe, dzielenie się opłatkiem, był czerwony barszcz z pasztecikami. Dwaj Mikołaje obdarowali trzydzieścioro dzieci prezentami. 
Jako wysłannik organu prowadzącego dom dziecka, jestem co roku na spotkaniu z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i muszę przyznać, że tak serdecznej atmosfery jak tu, na próżno szukać w niejednej tradycyjnej rodzinie – mówił Marcin Karpiński, wicestarosta zgierski.
 
Następnego dnia w Miejskim Ośrodku Kultury kolędowały zgierskie gwiazdy. Podczas spotkania Komitet Przyjaciół Wesołej Gromady zbierał pieniądze na pomoc dzieciom ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 1. 
 
Z kolei 20 grudnia odbył się wieczór wigilijny w Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Zgierzu. Spotkanie uświetnił znany piosenkarz i kompozytor Krzysztof Cwynarem wraz ze Studiem Integracji.
 
Święta chorym zgierskim dzieciom starali się umilić prezydent Iwona Wieczorek, poseł Artur Dunin oraz grupa motocyklowa Czarne Orły, której członkowie hojnie obdarowali maluchów prezentami w grudniu. Z kolei poseł Agnieszka Hanajczyk po raz kolejny zorganizowała "Gwiazdkę". Podczas spotkania w Centrum Kultury Dziecka paczki ptrzymało 130 dzieci z najuboższych rodzin.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a